بنابر اعلام کمیسیون ملی سلامت در چین مجموع تعداد افراد آلوده به کرونا ویروس به ۵۹۷۴ مورد رسیده و تلفات ابتلا به این گونه جدید ویروسی به ۱۳۲ تن افزایش پیدا کرده است.

روز گذشته تلفات کروناویروس ۱۰۶ تن و تعداد افراد آلوده به آن ۴۵۱۵ نفر اعلام شده بود. طی ۲۴ ساعت گذشته مسئولان سلامت در چین اطلاعاتی مبنی بر تایید ابتلای ۱۴۵۹ مورد دیگر به کرونا ویروس دریافت کردند. همچنین مرگ ۲۶ نفر بر اثر این ویروس گزارش شد که ۲۵ نفر از آنان از ساکنان استان هوبئی بوده‌اند.

این نوع از ویروس که پیش از این ناشناخته بود اولین بار اواخر ماه دسامبر در شهر «ووهان» چین شناسایی شد.

کروناویروس به یک گروه خاص از ویروس‌ها اطلاق می‌شود و واژه "کروناویروس" از کلمه لاتین "corona" یا کلمه یونانی "κορώνη" به معنی تاج یا هاله گرفته شده است. این واژه به مشخصه ظاهری ویریون‌ها (شکل عفونی ویروس) که در زیر میکروسکوپ الکترونی دیده می‌شود، اشاره دارد که حاشیه‌ای از سطح بزرگ و پیازدار داشته و یادآور تصویری از یک تاج سلطنتی یا تاج خورشیدی است. نسخه ویروسی شایع شده در چین نیز یکی از سویه‌های جدید کروناویروس‌هاست که با عنوان ۲۰۱۹nCoV نامگذاری شده است. کروناویروس‌ها در بدن انسان موجب بروز عفونت‌های تنفسی و بیماری‌هایی شبیه سرماخوردگی و در موارد حادتر ذات‌الریه می‌شوند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند