نماز جمعه این هفته به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلی امام خمینی(ره) از دقایقی پیش آغاز شد. 

رهبر انقلاب در خطبه نماز جمعه فرمودند: همه برادران عزیز و خودم را دعوت و توصیه به رعایت تقوای الهی می کنم. اگر نصرت الهی را می خواهیم در تقواست.

ایشان تاکید کردند: اگر توفیقات الهی را می خواهیم، اگر هدایت الهی را می خواهیم در تقواست، اگر فرج و گشایش در مسائل شخصی و اجتماعی را می خواهیم در تقواست، همه باید کوشش کنیم که تقوای الهی را معیار کار خودمان قرار دهیم.

رهبری اظهار داشتند: در نماز جمعه آنچه مهم است، توصیه به تقواست. خود این حقیر بیشتر از شما محتاج این توصیه هستم، امیدوارم خدای متعال توفیق دهد که هرکدام به وسع و اندازه خودمان تقوای الهی را رعایت کنیم.

اهم اظهارات رهبر انقلاب را بخوانید؛

*یک آیه پر مضمون مثل آیات دیگر در سوره ابراهیم است، که بحث امروز من درباره همین سوره است. موسی پیامبر عظیم الشان الهی مامور است که ایام الله را یاد مردم بیاورد، ایام الله آیه و نشانه و دلیل راه هستند، برای کسانی که صبار هستند و شکورند، معنی صبار استقامت و صبر است. 

*ایام الله مهم است، برای کی؟ برای مردمی که صبور و شکورند

* خداوند در قران خطاب به حضرت موسی می‌فرماید اگر شکرگذاری کردید ما آن نعمتی که به شما دادیدم را زیاد خواهیم کرد اما اگر کفران نعمت کردید آن موقع عذاب الهی است . در آیه بعد هم نتیجه کلی می گیرد و می گوید موسی اینکه می گوییم مراقب نعمت خدا باشید برای خود شماست.

* ایام الله مهم است و می خواهم از ایام الله صحبت کنم برای مردمی که صبار و شکورند یعنی مردمی که با اندک مشکلی از میدان خارج نمی شوند و ابعاد پنهان و آشکار نعمت را می‌دانند و قدرشناسند و بر اساس آن احساس مسوولیت می‌کنند. بنابراین ملت و جمعیتی که بی صبر نیستند؛ این آیات سوره ابراهیم و مکی است یعنی آنجا که مسلمانان در اوج مبارزات قرار داشتند به آنها مژده می‌دهد که خداوند ایام اللهی دارد و شما باید شکرگزار ایام الله باشید و اگر شما شکرگزار باشید خداوند شما را پیروز می گرداند 

*دو هفته ای که بر ما گذشت، دو هفته پر ماجرا و استثنایی بود، حوادث تلخ ، ماجراهای شیرین. و حوادث درس آموز برای ملت ایران پیش آمد، یوم الله یعنی آن روزی که دست قدرت خدا را انسان در حوادث مشاهده می کند، آن روزی که ده ها میلیون در ایران و صدها هزار نفر در عراق و دیگر کشورها به پاس خون فرمانده سپاه قدس به خیابان ها آمدند و بزرگترین بدرقه جهان را شکل دادند یکی از ایام الله است.

*آنچه اتفاق افتاد کار هیچ عاملی جز قدرت دست خدا نمی توانست باشد، آن روزی هم که موشک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پایگاه آمریکایی را در هم کوبید آن روز هم یکی از ایام الله است.(تکبیر نمازگزاران)

*ما این دو روز را جزو ایام الله در همین چند دو هفته گذشته در مقابل چشم خودمان مشاهده کردیم. اینها روزهای نقطه عطف تاریخ هستند، روزهای تاریخ ساز هستند. روزهای عادی نیستند، اینی که یک نیرو و ملتی این قدرت را دارد که به یک قدرت و استکبار سیلی بزند نشان دهنده دست قدرت الهی است. روزها تمام می شوند،  لکن تاثیرات این روزها در زندگی ملت ها باقی می مانند. در روحیه ملت ها و منش ملت ها آثار این روزها ماندگار و جاودانه است.

*حالا جامعه ایرانی به نظر ما یک جامعه صبار و شکور است. ملت ما ملت پراستقامتی است. و ملت شکرگذاری است. در طول این سال های متمادی ملت ایران همواره سپاسگذار الطاف الهی در این سالها بوده است. ما ملت صبار و شکور باید از این آیات درس بگیریم.
 

اخبار تکمیلی متعاقبا منتشر خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
19 نفر این پست را پسندیده اند