علی رغم گذشت چهار روز از برقراری آتش‌بس در استان ادلب در قالب توافق ترکیه و روسیه، اما نقض گسترده این توافق به دست تروریست‌ها، حملات ارتش سوریه و جنگنده‌های روسیه را در پی داشته است.

مواضع گروهک تروریستی جبهه النصره در کفرناها، عنجاره و حی الراشدین در غرب حلب هدف بمباران جنگنده‌های روسیه و سوریه و همچنین حملات توپخانه ای قرار گرفت.

به گزارش شبکه المیادین، ارتش سوریه همچنین مواضع «هیئة تحریر الشام» در خلصه و خان طومان در جنوب استان حلب را هم هدف حملات توپخانه‌ای گرفت.

تروریست‌های جبهة النصره با همراهی تروریست‌های «الجبهة الوطنیة للتحریر» روز گذشته (چهارشنبه) نقاط تجمع ارتش سوریه در خط مقدم جنوب و شرق ادلب را هدف قرار دادند.

در پی این نقض مکرر آتش‌بس نیروهای ارتش سوریه برای ممانعت از ادامه حملات، روستاهای «ابوجریف» و «تل خطره» در شرق ادلب را به کنترل خود در آوردند که این رخداد از نظر رسانه‌ای به معنای پایان آتش‌بس تلقی می‌شود.

همچنین جنگنده‌های ارتش سوریه و روسیه، مراکز جبهة النصره را در مناطق مختلف استان ادلب به خصوص بزرگراه حماه به حلب را بمباران کردند.

عناصر جبهة النصره همچنین از ساعات اولیه اجرای آتش‌بس در بامداد روز یکشنبه، به طور مستمر گذرگاه‌های خروج غیر نظامیان از مناطق درگیری در «الهبیط» و «ابوالضهور» در جنوب و شرق ادلب را گلوله‌باران کرده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند