سید محمود علوی شامگاه سه شنبه در این دیدار افزود: مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری به محض اطلاع از اصابت موشک به هواپیمای مسافربری بر بیان واقعیت به مردم تصریح کردند.

وزیر اطلاعات ضمن عرض تسلیت به خانواده امیر مرادی نخبه کرمانی و از جانباختگان سانحه هواپیمای اوکراینی برای پدر، مادر و بستگان این نخبه علمی از درگاه خداوند متعال طلب صبر کرد.

وی تاکید کرد: پس از اطلاع از جان باختن تعدادی از هموطنان در مراسم تشییع پیکر مطهر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، قرار گرفتن جانباختگان در لیست شهدا را پیگیری کردم.

وزیر اطلاعات تصریح کرد:  به محض برگشتن به تهران مجددا پیگیر قرار گرفتن جانباختگان حادثه مراسم تشییع شهید سلیمانی در کرمان خواهم شد.

علوی  با بیان اینکه این کار به تنهایی توسط بنیاد شهید با توجه به قوانین بنیاد، امکانپذیر نیست گفت: از طریق مقام معظم رهبری موضوع را پیگیری خواهم کرد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان،  استاندار کرمان و تعدادی از فرماندهان و نمایندگان استان نیز با امضا نامه ای از مقام معظم رهبری درخواست کرده اند جانباختگان مراسم تشییع سرداران سلیمانی و پورجعفری در زمره شهدا قرار گیرند.

همچنین وزیر اطلاعات به اتفاق  استاندار کرمان در منزل یکی از جانباختگان مراسم تشییع پیکر مطهر سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نیز حضور یافت و با خانواده رشیدی ابراز همدردی کرد.

علوی از خداوند منان، صبر و شکیبایی برای خانواده ها و بازماندگان جانباختگان مسالت کرد.

وزیر اطلاعات: کسی در حادثه کرمان متهم و مقصر نیست

همچنین حجت الاسلام و المسلمین "محمد علوی" عصر سه شنبه در حاشیه سفر به استان کرمان به منظور شرکت در مراسم  هفتمین روز شهادت سپهبدحاج قاسم سلیمانی و سردار حسین پورجعفری در مصلی امام علی علیه السلام شهر کرمان در جمع خبرنگاران افزود: مساله جانباختن جمعی از هموطنان در جریان مراسم تشییع شهدای مقاومت در کرمان را بطور جد در دست بررسی داریم .

وی تاکید کرد:گرچه با بررسی های حادثه،  قصورهای احتمالی قابل ترمیم نیست ولی می توانیم از تکرار این مساله در آینده جلوگیری کنیم.

علوی اظهار امیدواری کرد، تدابیری در مورد تعیین و تکلیف بازماندگان حادثه تشییع پیکر شهدای مقاومت در کرمان و وضعیت آینده خانواده های آنها امیدواریم اندیشیده شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ کسی  قصدی نداشته که چنین اتفاقی رخ دهد اظهار داشت: ممکن است در این ماجرا قصوری اتفاق افتاده باشد که می توانست با کمی  پیش بینی های دقیق تر ، این احتمال را به حداقل برسانند.

علوی با اشاره به اینکه شخص رییس جمهویر، هیات دولت و معاون اول رییس جمهوری دغدغه این مساله را داشته اند ، افزود: به طور جد این موضوع را بررسی خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم با گزارشی که تهیه و به مقامات ارشد کشوری ارائه می دهیم، در ترمیم بخش هایی که قابل ترمیم در رابطه با این حادثه بوده، نیر موثر واقع شویم .

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند