به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه لوفیگارو، "دایلان وایت" سخنگوی ناتو گفت: به طور رسمی اعلام می کنم تا اطلاع ثانوی، ناتو تمام فعالیت های خود در عراق از جمله تمرین سربازان عراقی را به حال تعلیق در می آورد.

سخنگوی ناتو گفت: پس از حادثه ترور ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران که بازتاب خبری بسیار زیادی داشته است، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو در گفت وگویی تلفنی با مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا، به این نتیجه رسیدند که ناتو تا اطلاع ثانوی فعالیتی در عراق نداشته باشد.

وی ادامه داد: حضور نیروهای ناتو در عراق، به درخواست دولت عراق و عمده فعالیت این نیرو، تجهیز و آموزش نظامیان عراقی به منظور جلوگیری از بازگشت مجدد گروه تروریستی داعش بوده است.

به دنبال شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، پیش‌تر دانمارک نیز اعلام کرده بود؛ مأموریت نظامیانش در عراق موقتاً به حال تعلیق در آمده است.

دانمارک از سال ۲۰۱۴، در قالب مأموریت ضد داعش در عراق حضور نظامی داشته، اما در سال های اخیر، بخش عمده مأموریت نظامیان دانمارکی در زمینه آموزش نظامی و مشورتی به ارتش عراق اختصاص یافته است.

نخست وزیر دانمارک در عین حال، نگران است که ترور سردار سلیمانی به تشدید اوضاع در منطقه خاورمیانه منجر شود.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر، بامداد جمعه در مسیر فرودگاه بغداد به دستور "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا و با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

قرار است امشب پس از برگزاری مراسم تشییع در شهر مقدس کربلا، مشابه این مراسم نیز در شهر مقدس نجف اشرف، برگزار و سپس پیکر شهید قاسم سلیمانی با هواپیما به ایران منتقل شود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند