اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه با اشاره به توطئه‌های آمریکا در خط مقاومت اظهار کرد: آمریکایی‌ها با دامن زدن به آشوب در کشورهای خط مقدم مقاومت دنبال «بی‌دولت سازی» و هرج و مرج از طریق «بی‌ثبات سازی» و سپس روی کار آوردن دولت‌های مطیع و خودباخته در برابر غرب هستند. یک جریان نفوذی در داخل، همین سیاست را دنبال می کند. باید با درایت و هوشمندی این توطئه دشمن را خنثی کرد.

وی ادامه داد: نقد مدیریت‌ها و مدیران دولت به نفع دولت است تا اشتباهات و غفلت‌های خود را جبران کند. این راه درست و تحلیل دقیق اوضاع ماست، ولی هر گامی که در جهت بی‌ثباتی برداشته شود، انحرافی است. جریان صهیونیستی ـ غربی در لبنان، بعث در عراق و اصلاح طلبان مورد حمایت آمریکا در ایران در مسیر بی‌ثباتی و بی‌دولت سازی حرکت کرده و بر طبل استعفای دولت می‌کوبند. همین جریان، همزمان ساز مذاکره را هم می نوازند تا این پروژه را تکمیل کنند.

بادامچیان همچنین خاطرنشان کرد: موتلفه اسلامی این شیوه‌های بودجه‌نویسی در این سال‌ها را صحیح نمی‌داند ولی دولت فعلی مسئولیت بودجه نویسی را به عهده دارد. دولت مدعی است بودجه سال ۹۹ یک بودجه برنامه‌ای و بر اساس عملکرد نوشته شده است. هر چند دولت در بسیاری از دستگاه‌ها موفق به ارائه تصویر درستی از بودجه بر اساس رویکرد صحیح شده است، اما درمورد بودجه شرکت ملی نفت که بزرگترین بنگاه اقتصادی دولت است، چنین توفیقی دیده نمی‌شود.

وی افزود: بودجه شرکت ملی نفت ایران یک برابر و نیم بودجه عمومی دولت است؛ اما نه برنامه دولت در این شرکت شفاف بیان شده و نه بودجه آن بر اساس عملکرد بسته شده است. بزرگترین بنگاه اقتصادی دولت نه سود سهام این شرکت دولتی را به درآمد عمومی واریز می‌کند و نه مالیات می‌دهد. مواد ۱۰ و ۱۱ قانون محاسبات می‌گوید سود سهام شرکت دولتی متعلق به خود شرکت نیست، بلکه متعلق به درآمد عمومی است. هر بنگاهی چه دولتی و چه خصوصی باید مالیات بدهد؛ اما بودجه سال ۱۳۹۹ نشانگر آن است که بزرگترین بنگاه اقتصادی دولت نباید مالیات بدهد. این رویکرد ادعای دولت در اصلاح ساختار بودجه‌نویسی را مخدوش می کند.

دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه بودجه سال آینده دچار کسری مزمن است، تصریح کرد: بخشی از تأمین این کسری باید از طریق مالیات و رسیدگی به حساب‌های شرکت‌های دولتی و اختصاص سود آنها به خزانه تأمین شود. متأسفانه دولت در این باره سخت دچار غفلت و عدم شفاف سازی است.

دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی سفر رییس جمهور به ژاپن را مهم توصیف و اظهار کرد: البته همزمانی این سفر با ورود ترامپ به توکیو از نگاه بعضی صاحب نظران قدری مشکوک است. آقای روحانی که ادعا می‌کند ما دیگر فریب دشمن را نمی خوریم، باید با نهایت هوشیاری متوجه طرح های فریبکارانه آمریکا و استعمارگران باشد.

بادامچیان در پاسخ به سوالی درباره انتخابات آینده گفت: انتخابات مجلس یازدهم با آرامش و اطمینان از حرکت نظام در مسیر جمهوریت اسلام محور برگزار خواهد شد. مردم خواهان تغییر و تحول هستند. دولت و مجلس کنونی را در مواجهه با مشکلات خود سنجیده اند و راه حل مشکلات را تأکید روی ارزش ها و مواضع انقلابی و کارآمدی و کاربلدی و کار جهادی می دانند. مردم به این دولت و مجلس دهم نمره خوبی نمی دهند و لذا از اختیار و رأی خود برای تغییر بنیادین در مجلس و دولت آینده استفاده خواهند کرد. ان شاءالله مردم با بصیرت به پای صندوق های رأی خواهند آمد و رأی خود را به کسانی خواهند داد که از پشتوانه تجربه و کارآمدی و پاکی و دلسوزی برای ملت برخوردار باشند.

بادامچیان درباره آزادی پروفسور مسعود سلیمانی از چنگال سیا و اف بی آی اظهار کرد: دانشمند ایرانی را به آمریکا فرا می خوانند و او را دستگیر و شکنجه می‌کنند و می‌گویند به ایران بازنگرد و به او پیشنهاد می‌دهند که در آمریکا بهترین امکانات را در اختیار او خواهند گذاشت و پس از مشاهده امتناع و مقاومتش او را به بند جانیان و اشرار می برند و تهمت تروریست به او می‌زنند. آمریکایی ها همه موازین حقوق بشر را درباره او زیر پا گذاشتند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند