از روز شنبه هفته جاری و با تصمیم شورای عالی امنیت کشور دسترسی به سایت های دارای سرور خارجی و همچنین برخی از اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی و پیام رسان قطع شده بود.

محدودیت ایجاد شده در راستای جلوگیری از سوء استفاده از اینترنت،  و همچنین برقراری آرامش در کشور دسترسی به شبکه های پیام رسان خارجی قطع شده بود.

علی ربیعی، سخنگوی دولت روز سه شنبه در جمع خبرنگاران از برقراری تدریجی اینترنت در استان‌های کشور خبر داده و درباره قطع اینترنت در کشور و مشکلات متعاقب آن گفته بود شورای عالی امنیت کشور این تصمیم را گرفته و براساس آنچه که اطلاع دارم در برخی از استان‌ها که آرام آرام این اطمینان ایجاد شود که سوء استفاده از اینترنت صورت نمی‌گیرد این برگشت صورت خواهد گرفت.

همچنین روز گذشته جمعی از نمایندگان مجلس نیز در گفت‌وگوهای جداگانه‌ای با ایسنا، عمدتا از رفع محدودیت‌ اینترنت حمایت کرده و خواستار برقراری هر چه سریعتر آن شدند و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز روز جاری -پنجشنبه ۳۰ آبان ماه- با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده برای دسترسی به اینترنت در پی برخی ناآرامی‌های مربوط به افزایش قیمت بنزین اعلام کرده بود که با بازگشت آرامش به کشور ادامه قطع اینترنت ضرورتی ندارد.

اکنون با برقراری مجدد آرامش و رفع تهدیدات، اتصال اینترنت در استان بوشهر نیز مجددا برقرار شده و شهروندان می توانند چون گذشته از خدمات مبتنی بر اینترنت استفاده نمایند.

به گزارش ایسنا، گزارش های رسیده از شهروندان نشان می دهد که محدودیت بسته اینترنتی خطوط تلفن همراه همچنان برقرار است و تنها اتصال برخی از سرویس دهنده های اینترنت بدون محدودیت فعالیت می کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند