علی ربیعی در حاشیه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه لازم است که تشکر دولت را از هوشیاری مردم اعلام کنم، گفت: درست است که مردم گله دارند اما می‌دانند و در کنار اغتشاشگران نایستادند . تشکر دولت از مردم را اعلام می‌کنم، شواهد نشان می دهد از یکشنبه کسانی که در خیابان ماندند هدفشان اغتشاشگری بود. امروز در هیأت دولت از هوشمندی رهبر انقلاب سپاسگذاری شد که با پیش‌بینی موضعی گرفتند که آبی بر آتشی بود که برخی برافروختند.

وی ادامه داد:‌ روز گذشته در هیأت دولت به اغتشاشات پرداخته شد. تصمیم دولت این است که تا پایان سال هیچ افزایش قیمتی نداشته باشیم و نیز تاکید شد شرکت‌های دولتی صمت و جهاد نظارت هر روزه و مستمر داشته باشند.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از ایلنا بخوانید؛

* {در خصوص بیرون ماندگان در سهمیه}: این افراد در سامانه مشخص ثبت نام کنند.

* { با اشاره به این که گزارش شبکه ملی اطلاعات در دولت اعلام شد}: از کارهای وزیر ارتباطات سپاسگزاری شد. بحث اینترنت هم مطرح شد که به شورای امنیت محول شده که با در نظر گرفتن آرامش وصل خواهد شد، باید هزینه سوءاستفاده از تکنولوژی را بپردازیم.

* {در خصوص آسیب دیدگان و جبران خسارت}: امروز فرصت نشد در این رابطه صحبت کنیم.

* پیش بینی می‌شد سال ٩٨ سال سخت سیاسی داشته باشیم، هنگامی که  تحریم شروع شد گفتند می‌خواهیم بیشترین فشار را به مردم وارد کنیم و این کار ایالات متحده برخلاف قرارداد الجزایر بود که در کشور ما دخالت می‌کنند آن هم در صورتی ما سعی می‌کنیم امنیت روانی را برقرار کنیم.

* سه گروه به خیابان‌ها آمدند که گروه اول نگران بودند و این قابل درک است. گروه دوم از جریان‌هایی بودند که می‌خواستند بحران اجتماعی ایجاد کنند. به ما گفتند برخی اجازه تغییر شیفت در عسلویه را نمی‌دهند و به برخی لوله‌ها دینامیت بسته بودند؛ چه کسی از این انفجار سود می‌برد. 

ادامه دارد...

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند