امام جمعه جدید کازرون که پس از شهادت امام جمعه این شهرستان جایگزین وی شده، اهل قادرآباد استان فارس و از طلاب حوزه علمیه کازرون است.

صباحی پیش از این به مدت ۱۰ سال امامت جمعه شهرستان خرامه  و نیز قبل از آن مدتی ریاست دفتر آیت‌الله بنیادی امام جمعه اسبق کازرون و نیز امام جماعت مسجد الزهرا(س) این شهر را بر عهده داشته است. وی همچنین معاونت اجرایی نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در استان فارس را در زمان مسئولیت مرحوم آیت‌الله ایمانی در شیراز عهده‌دار بوده است.

امروز جمعه ۱۷ آبان ۹۸ مراسم استقبال از امام جمعه جدید شهرستان کازرون با حضور مسئولان این شهرستان در ورودی شهر انجام و پس از گلباران قبور شهدا، امام جمعه جدید کازرون در جلسه شورای اداری شهرستان معرفی و سپس مراسم استقبال مردمی در ورودی مصلی نماز جمعه انجام و نماز جمعه امروز کازرون نیز با امامت حجت‌الاسلام محمد صباحی اقامه شد.

امام جمعه کازرون در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه کازرون با بیان اینکه بنده افتخار می‌کنم که امام جمعه شهری با این همه سابقه تاریخی، فرهنگی و اجتماعی هستم اظهار داشت: این مسئولیت از دو ناحیه بر دوش من سنگینی می‌کند یکی اینکه به اذن ولی امر مسلمین قدم به این شهر گذاشتم و دوم اینکه جای کسی مثل شهید خرسند این سنگر را تحویل گرفتم.

صباحی جایگاه امام جمعه را جایگاه ولایت و رهبری دانست و تاکید کرد: باید از این جایگاه صیانت و مواظبت کنیم.

وی به‌وجود علما و تحصیل کرده‌های کازرونی در ایران و خارج اشاره کرد و گفت: با کمک همه مردم برای پیشرفت و قویت دین و امر خدا و حاکمیت خدا بر شهر و کشورمان با حفظ وحدت گروه‌های انقلابی تلاش می‌کنیم.

امام جمعه کازرون خاطرنشان کرد: در جایگاه خودم به توسعه و رفاه همه‌جانبه و کمک به مدیران شهر تلاش می‌کنم چرا که امام جمعه به عنوان همکار برای پیشرفت همه جانبه شهرستان است.

به گزارش تسنیم حجت‌الاسلام والمسلمین محمد خرسند امام جمعه فقید کازرون هشتم خردادماه مصادف با ۲۳ رمضان پس از بازگشت از مراسم احیا در مقابل منزلش به شهادت رسید و قاتل وی به دار مجازات آویخته شد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند