به گفته دانشمندان فرانسوی، دره دالل در اتیوپی هیچ نشانی از زندگی در خود ندارد. این دانشمندان در تایید این یافته خود، عدم وجود هر گونه حیات، حتی از نوع باکتریایی را ذکر می‌کنند.

کارشناسان مربوطه بر همین اساس، فرضیه پذیرفته شده و همگانی " وجود حیات در صورت وجود آب " را مورد تردید قرار دادند. به گفته آنها: " وجود آب درسیارات را اغلب دلیلی بر وجود حیات در آن‌ها می‌دانند. درحالیکه تحقیقات ما نشان می‌دهند که در سیاره زمین، مناطقی وجود دارند که حتی با وجود آب، هیچونه حیاتی بر روی آن‌ها وجود ندارد. "

دانشمندان تاکید کردند که دمای آب موجود در دره دالل حدود ۱۰۹ درجه سلسیوس است و همچنین حاوی مقادیر زیادی منیزیم بوده و بسیار ترش و شور است؛ که این باز تاییدی بر آن است که در این آب نمی‌تواند باکتری و یا عناصر مضر وجود داشته باشد. در چنین شرایطی سلول‌های زنده نابود می‌شوند.

پیشتر در ماه می‌به گزارش Nature، دانشمندان اسپانیایی، صد‌ها باکتری بسیار کوچک در رسوب نمکی ته این دره کشف کردند، این تحقیقات در آن زمان به هدف کشف نشانه‌های حیات در شرایط سیستم‌های هیدروترمال (گرمابی) سیارات دیگر انجام شده بود. اما دانشمندان فرانسوی، یافته‌های آن‌ها را رد کردند.

10821012_547

این مطلب برایم مفید است
1313 نفر این پست را پسندیده اند