رسانه های پاکستانی شنبه شب اعلام کردندکه حادثه برق گرفتگی در اثر برخورد علم با سیم فشار قوی برق در حین راه اندازی دسته سینه زنی رخ داد.

بر اساس این گزارش ،تعدادی زیادی از عزاداری حسینی در حال پیمودن مسافت به ھمراه دسته سینه زنی در منطقه «گلستان جوهر» شهر کراچی بودند که این حادثه به وقوع پیوست.

منابع خبری به نقل از پلیس کراچی افزودند که  چهار نفر جان خود را از دست دادند و سه نفر دیگر نیز زخمی شدند که حال یکی از زخمی ها بحرانی گزارش شده است.

همزمان با فرا رسیدن هفتمین روز از ایام محرم حسینی، برگزاری آیین های عزاداری از سوی شیعیان پاکستان در شهرهای مختلف این کشور ادامه دارد.

شیعیان پاکستان از شب اول ماه محرم در مساجد، حسینیه ها و مراکز اسلامی در سراسر این کشور مجالس عزاداری برای سید و سالار شهیدان را آغاز کرده اند و در این ایام، هر روز و هر شب به نوحه خوانی، سینه زنی و زنجیرزنی می پردازند.

این مراسم ها همزمان با ایران اسلامی، در روزهای دوشنبه و سه شنبه مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی به اوج خود خواهد رسید.

دولت پاکستان در برخی از شهرهای بزرگ و نقاط حساس نظامیان و نیروهای تکاور (رنجرز) را برای کمک به مسوولان محلی جهت حفظ امنیت عزاداران و شهروندان مستقر کرده است.

مقام های دولتی به تمامی مسوولان منطقه ای و ایالتی دستور دادند تا طرح های امنیتی را برای حفاظت از دسته جات سینه زنی در ایام محرم و جلوگیری از هرگونه وضعیت نامطلوب در اماکن مقدسه برگزاری مراسم عزاداری را نهایی و اجرا کنند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند