طوفان در شرق چین با سرعتی معادل دویست کیلومتر در ساعت، علاوه بر آوارگی ساکنان این مناطق، قطع برق و خسارات سنگین ، چندین کشته برجای گذاشته است. 

طوفان مناطق شرقی چین را در نوردید. سرعت طوفان دویست کیلومتر بر ساعت گزارش شده است. بارش باران و رانش زمین سیزده کشته برجا گذاشته است. گزارشگر افزود: آب در این مناطق بالا آمده است. در برخی مناطق سطح آب از دو متر فراتر رفته است. سی هزار امدادگر برای نجات قربانیان طوفان بسیج شده اند. فرانس بیست و چهار بخشی از سخنان فو سونگ لیانگ رئیس گروه امداد آتش نشانان منطقه نینگبو را پخش کرد. وی گفت: مناطق طوفان زده مناطق روستایی هستند و در مناطق کم ارتفاع واقع شده اند. سیلاب از کوه به این مناطق سرازیر شده است. 
 
طوفان در روزهای جمعه و شنبه مناطق شرقی چین را فرا گرفت. سرعت باد در استان زِجیانگ ZXhejiang یکصد و هشتاد و هفت کیلومتر برساعت گزارش شده است. این طوفان در ادامه مسیر خود به شانگهای حرکت کرد. اما در این منطقه از شدت طوفان کاسته شده بود. بارش باران سیل آسا در شهر ونزگو Wenchou به رانش زمین منجر شد و چندین کشته برجای گذاشت. یک میلیون نفر ناگزیر به ترک محل زندگی خود شده اند. بیش از یک صد هزار نفر در پناهگاه های موقتی اسکان داده شده اند. 
فرانس بیست و چهار بخشی از سخنان هی جی لیانگ از کارکنان بخش دولتی در شهر رو ایان Ruian را پخش کرد. وی گفت: ما وسایل مورد نیاز مثل زیر انداز، آب، بیسکوئیت، تجهیزات مبارزه با پشه را تا زمان عبور طوفان در اختیار افراد تخلیه شده از مناطق بحران زده قرار می دهیم.
 
 

 

این مطلب برایم مفید است