شب گذشته توئیت یکی از فعالان رسانه‌ای اصولگرا درباره دیدار محمدباقر قالیباف و محمود احمدی‌نژاد جنجالی شد. وحید یامین در توئیت خود خبر داده بود که این دو چهره اصولگرا با یکدیگر دیدار داشته‌اند. او از این دیدار با کنایه «رو به جلو و سازنده» یاد کرده بود.

خبر دیدار شهردار سابق تهران که این روزها فعالیت‌های انتخاباتی خود را برای انتخابات مجلس کلید زده است با رئیس‌جمهور سابق کشور به اندازه کافی خبر داغی بود که در فضای رسانه‌ای جنجال به پا کند. دیداری که البته بهمن شریف‌زاده و علی‌اکبر جوانفکر از اطرافیان محمود احمدی‌نژاد، شب گذشته در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین از آن اظهار بی‌اطلاعی کردند.

اما محسن پیرهادی از اطرافیان محمدباقر قالیباف، در توئیتی خبر یامین‌پور را تکذیب کرد و اعلام کرد که این دیدار مربوط به اواخر فروردین است و جنبه انتخاباتی هم نداشته است. این چهره حامی قالیباف نوشت: «گویا آقای احمدی نژاد چند جلسه مجمع نیامده بودند، آقای قالیباف پیگیری کردند و متوجه شدند ایشان بیمارند و با جمعی از دوستان به عیادت ایشان رفتند».

او هم‌چنین با کنایه به یامین‌پور نوشت که «‌یادمان باشد همه چیز در دنیا سیاست بازی، انتخابات و حاشیه نیست».

واکنش‌ها به دیدار جنجالی قالیباف و احمدی‌نژاد به همین‌جا ختم نشد. صبح امروز یکی از نزدیکان رئیس‌جمهور سابق که نامی از او برده نشده بود، در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا دیدار این دو چهره را تائید کرد و گفت: «آقای قالیباف به منزل آقای احمدی‎نژاد رفتند و با ایشان ملاقات کردند.» او البته بر خلاف محسن پیرهادی، اعلام کرد که علت این دیدار، بیماری احمدی‌نژاد نبوده است، «دلیلش را نمی‎دانم، اما این که علت این ملاقات، بیماری آقای احمدی‌نژاد اعلام شده، صحت ندارد».

این منبع آگاه تاکید کرد که «اصل این جلسه که اعلام شده‎ است، خبر کذبی نیست و صحت دارد، اما خبرها درباره محتوای جلسه کذب است».

تاکید این چهره نزدیک به احمدی‌نژاد، بر اینکه دیدار قالیباف با احمدی‌نژاد عیادت نبوده است، دوباره با واکنش پیرهادی مواجه شد. دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت که دیدار قالیباف، یک احوال‌پرسی ساده و عیادت از احمدی‌نژاد بوده است. او که خود در این دیدار حضور نداشته است، گفت: «تا جایی که می‌دانم، جمعی از مدیران بوده‌اند، اما گویا سایر عیادت کنندگان همراهشان هم از اعضای مجمع نبوده‌اند».

او با هم اصرار داشت که این دیدار «با اهداف سیاسی و انتخاباتی برگزار نشده و تمام گمانه زنی‌ها در این زمینه غلط است».  

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند