هنگامی که کلودیا ۱ سال داشت پزشکان تشخیص دادند این کودک به عارضه «پیری زودرس» یا (Progeria) که یک عارضه نادر ژنتیکی کشنده است مبتلا است. در حالی که مبتلایان به این عارضه نادر ژنتیکی تنها ۱۳ تا ۱۴ سال عمر می‌کنند پزشکان به والدین این کودک اعلام کردند که باید به زودی شاهد مرگ کودک خود باشند.

کلودیا هر روز را با حمایت و عشقی که از طرف خانواده و دوستانش دریافت می‌کرد می‌گذراند. اکنون این دختر که سن ۲۰ سالگی خود را تجربه می‌کند با وجود آنکه بر اثر سایش استخوان مفصل ران مکرراً تحت عمل جراحی قرار گرفته، اما اجازه نداده است هیچ یک از مشکلات پزشکی انگیزه او را نابود کند.

کلودیا که اهل شهر «ویزئو» کشور پرتغال است در این باره گفت: "پروگریا یک بیماری است که فرد را ۷ برابر سریع‌تر از حد نرمال پیر می‌کند. برای مثال من اکنون ۲۰ سال دارم، اما این بیماری مرا یک فرد ۱۴۰ ساله نشان می‌دهد. مشکلاتی که افراد در سنین پیری با آن دست و پنجه نرم می‌کنند بر اثر این بیماری در همین سن خود را نشان می‌دهد مانند بیماری‌های استخوانی و ناراحتی‌های قلبی و نظیر آن. "

او افزود: "معمولاً میزان مرگ و میر در کودکان مبتلا به پیری زودرس در سنین ۱۴ یا ۱۵ سالگی بیشتر است، اما من از حد متوسط نیز فراتر رفته‌ام. من هرگز احساس نکرده‌ام که دوستان یا سایر افراد رفتاری متفاوت با من دارند. آن‌ها همیشه با من مانند یک فرد معمولی رفتار کرده‌اند بخصوص در مدرسه. من خانواده و دوستانی عالی دارم. فکر و دید مثبت به زندگی و حمایت آن‌ها موجب شده است بتوانم بر این بیماری فائق شوم. "

257490_957

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند