آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد به ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس نهاد شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: عملکرد شورای نگهبان در این ۴۰ سال نشان داد شورای نگهبان خار چشم دشمنان و بدخواهان نظام است. از سوی دیگر شورای نگهبان حافظ نظام اسلامی و مدافع حقوق مردم است.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه انتخابات مجلس را در پیش داریم، گفت: از شورای نگهبان انتظار این است که مانع ورود ناخالصی ها به مجلس شوند. اجازه ندهند ناخالصی ها به مجلس راه پیدا کند. 

آنگونه که مهر گزارش داده، وی افزود: نماینده ای که در انظار عمومی در یک معامله اش ۶.۵ تا ۷ میلیارد را به رخ ملت می کشد، در حالی که ملت در تنگنای اقتصادی قرار دارد؛ این نماینده مجلس دنبال منفعت طلبی خود است، به دنبال اشرافی گری خود است.

سبک زندگی برخی بانوان را به سمت پوشش خاصی سوق داده است

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی هم ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه همدان خطاب به زنان و بانوان با بیان اینکه متمدن بودن در با حجاب بودن است و حجاب نشانه تمدن و روشنفکر بودن به معنای واقعی است، گفت: حجاب تعالی روحی و تکامل نفسانی را رقم می زند به شرطی که تعریف درستی از انسان ارائه دهمی و نگاهمان را به عالم درست کنیم.

او با بیان اینکه امیدواریم جامعه اسلامی به این موضوع توجه داشته باشد، گفت: سبک زندگی برخی بانوان را به سمت پوشش خاصی سوق داده و بانوان باید مراقب باشند دشمن از این فرصت استفاده نکند و یار دشمن نشوند و مسئولان هم نظارت بر بازار پوشاک را رها نکنند.

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه عرضه برخی پوشش‌ها نیاز به نظارت دارد و مسئولان در نظارت بر بازار پوشاک باید دقت بیشتری داشته باشند، تاکید کرد: برخی البسه نباید عرضه شود.

توقف در برابر توقف

امام جمعه همدان در ادامه به خروج تدریجی ایران از برجام اشاره کرد و با بیان اینکه گام دوم این اقدام نیز اتفاق افتاد، افزود: فرصتی که دولتمردان ایران به اروپا داده بودند تمام شد و گام دوم برداشته شد و این اقدام مورد تقدیر است.

وی با بیان اینکه اروپا طرح توقف در برابر توقف را اجرا کرده است، گفت: این طرح نیز غیرمنطقی و زورگویانه است چرا که بر این اساس باید ایران متعهد به برجام باقی بماند و اروپا هم بیش از این ایران را تحریم نکند که این انتظار نشان می دهد عقلانیتی در غرب حس نمی شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه دلیلی وجود ندارد ما همچنان نسبت به برجام متعهد بمانیم در عوض تحریم ها هم بیشتر از این نشود، گفت: چطور ممکن است ما نسبت به برجام متعهد بمانیم اما سایر طرفین به تعهدات خود عمل نکنند.

حجت الاسلام شعبانی با بیان اینکه این اقدام منطق زور و مستکبرانه جامعه غربی را نشان می دهد، گفت: این منطق برای ما قابل قبول نیست و زیر بار آن نمی‌رویم.

 

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، هم امروز جمعه ۲۱ تیرماه سال‌جاری، آخرین خطبه نمازجمعه بندرعباس را ایراد کرد.

او در آخرین خطبه خود گفت: امروز، آخرین خطبه‌ام به عنوان امام جمعه در استان است و هیچ دلیل خاصی بر نبودنم در این سنگر نیست جز تصمیم رهبری معظم انقلاب. نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها تغییر می‌کنند و نظر رهبری  بر جوان‌تر بودن نمایندگان‌شان در استان‌هاست.

 امام جمعه بندرعباس در آخرین خطبه نماز جمعه خود در این شهر تاکید کرد: در هر جایگاه دیگری که باشم نسبت به رسیدگی به هرمزگان عزیز مضایقه نخواهم کرد.

آیت الله نعیم آبادی بیان داشت: حجت الاسلام محمد عبادی‌زاده به عنوان جانشین بنده و نماینده ولی فقیه در هرمزگان انتخاب شده است و همه موظف به حمایت از ایشان هستیم و بنده هم اگر به بندرعباس بیایم، نماز را به امامت وی اقامه خواهم کرد.

او اضافه کرد: حال که از استان می‌روم از هیچ کس دلخوری ندارم. هرگز برای انتقام و یا سرزنش دیگران، مطلبی در خطبه‌ها بیان نکرده ام، الا اینکه در مواردی احساس تکلیف کردم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند