به گزارش شبکه ای بی سی نیوز نظرسنجی اخیر نشان داد که ترامپ در میان تمامی شرکت‌کنندگان در نظرسنجی با اختلاف ۱۴ درصد از بایدن عقب افتاده است و معاون سابق اوباما موفق به کسب ۵۵ درصد آراء و ترامپ موفق به جلب حمایت ۴۱ درصد از آنها شده است.

 

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ترامپ در میان آندسته از آمریکایی‌هایی که برای رأی‌ دادن ثبت‌نام کرده‌اند نیز با اختلاف ۱۰ درصد از بایدن عقب‌تر است.

تحقیقات واشنگتن‌پست/ای‌بی‌سی نیوز همچنین نشان می‌دهد که دیگر نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نیز با اختلاف‌هایی کمتر، از دونالد ترامپ پیشی گرفته‌اند.

طبق این گزارش، «کامالا هریس» با اختلاف ۸ درصد، «الیزابت وارن» با اختلاف ۷ درصد، «برنی سندرز» با اختلاف ۶ درصد و «پیت بوته‌جج» با اختلاف ۴ درصد از ترامپ جلوتر هستند.

نظرسنجی ای بی سی نیوز/واشنگتن‌پست در بازه زمانی ۲۸ ژوئن تا اول ژوئیه ۲۰۱۹ (۷ تا ۱۰ تیرماه) از طریق خط تلفن ثابت و تلفن همراه به زبان انگلیسی و اسپانیولی در میان نمونه ملی تصادفی یکهزار و هشت نفر با حاشیه خطا ۳.۵ درصد انجام گرفته است. ۲۹ درصد از شرکت‌کنندگان را دموکرات‌ها، ۲۳ درصد را جمهوری‌خواهان و ۳۷ درصد را نیز طرفداران احزاب مستقل تشکیل می‌داده است.

بخش دیگری از نظرسنجی صورت گرفته نشان می‌دهد که ۶۵ درصد مردم آمریکا معتقدند عملکرد «دونالد ترامپ» از زمان آغاز ریاست‌ جمهوری وی نامناسب بوده است.

طبق این نظرسنجی، گرچه میزان محبوبیت ترامپ از ماه آوریل، افزایش پنج درصدی داشته است اما با این حال، میزان محبوبیت وی همچنان زیر ۵۰ درصد و برابر ۴۷ درصد است.

با وجود پیشتازی نامزدهای دموکرات در نظرسنجی‌ها، هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره نتیجه انتخابات سال ۲۰۲۰ آمریکا اظهار نظر کرد. در انتخابات سال ۲۰۱۶، حتی زمانی که انتخابات در حال برگزاری بود، اکثر قریب به اتفاق مراکز نظرسنجی «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات‌ها را پیروز انتخابات می‌دانستند.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند