در این دیدار "خاجی" توضیحاتی را در مورد توافق هسته‌ای ایران پس از خروج آمریکا از برجام و مواضع اخیر واشنگتن مبتنی بر ایجاد بی ثباتی در منطقه و افزایش تنش در آن ارائه کرد.

خاجی ضمن تاکید بر عمق روابط راهبردی بین ایران و سوریه و عزم دو کشور بر ادامه روند تقویت روابط در زمینه‌های مختلف اظهار داشت: هدف از تقویت روابط تضمین منافع دو کشور است و رهبری و ملت جمهوری اسلامی ایران تا آزادی کامل خاک سوریه و بازسازی خرابی‌های به جا مانده از جنگ در کنار سوریه بوده و خواهند بود.

بشار اسد نیز در این دیدار تاکید کرد، سوریه برای دفاع از حقوق ملت ایران در برابر هرگونه تهدیدی که نقض اصول قانون بین المللی است در کنار ملت ایران و رهبری آن می‌ایستد.

دو طرف همچنین در مورد مبارزه با تروریسم در سوریه و گروه‌های تروریستی در ادلب و جنایت‌هایی که در حق مردم این شهر مرتکب می‌شوند، گفت و گو کردند.

روند تحولات سیاسی و دور آینده نشست آستانه و اوضاع منطقه‌ای و بین المللی از دیگر مسائلی بود که هیئت ایرانی و رئیس جمهوری سوریه در مورد آن بحث و تبادل نظر کردند.

در این دیدار "بثینه شعبان" مشاور سیاسی و اطلاع رسانی رئیس جمهوری سوریه، "فیصل مقداد" معاون وزیر خارجه و "شفیق دیوب" مدیر اداره آسیا در وزارت خارجه سوریه نیز حضور داشتند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند