رئیس جمهوری آمریکا در یک اقدام نامتعارف، با انتشار یک پست توییتری نسبت به دیدار با رهبر کره شمالی ابراز تمایل کرد. ترامپ برای شرکت در اجلاس کشورهای گروه ۲۰ به ژاپن سفر کرده است. او روز شنبه هشتم تیر (۲۹ ژوئن) اوزاکا را به قصد سفر به کره جنوبی ترک می‌کند.

ترامپ سحرگاه روز شنبه ۲۹ ژوئن با انتشار یک پست توییتری به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پیشنهاد داده است تا روز یکشنبه، ۳۰ ژوئن با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کنند.

ترامپ در این پست توییتری خطاب به رهبر کره شمالی نوشته است: بعد از چند ملاقات مهم؛ شامل دیدارم با رئیس جمهور چین، به همراه رئیس جمهور مون عازم کره جنوبی خواهم بود. حالا که من اینجا هستم، اگر رهبر کره شمالی، کیم، این پست توییتری را ببیند، مایلم در مرز غیر نظامی بین دو کره با او دیدار کنم. با یکدیگر دست بدهیم و سلامی کنیم.»

در همین راستا معاون وزیر امور خارجه کره‌شمالی واکنش نشان داد و گفت: ما این اقدام را به عنوان پیشنهادی بسیار جالب تلقی می‌کنیم اما هنوز این پیشنهاد را به طور رسمی دریافت نکرده‌ایم.

او خاطرنشان کرد: من بر این عقیده‌ام که اگر ملاقات سران کره‌شمالی و آمریکا در منطقه مرزی مطابق با پیشنهاد ترامپ رخ دهد، رخداد معنادار دیگری در راستای تحکیم مضاعف روابط شخصی میان دو رهبر و بهبود روابط دوجانبه خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند