مال‌باخته پس از حضور در پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: ساعت ۱۲ به‌اتفاق خانواده‌ام برای خرید از منزل بیرون رفتیم. پس از بازگشت در ساعات پایانی شب متوجه شکستگی پنجره بالکن مشرف به خیابان شدم و بلافاصله داخل خانه رفتم و فهمیدم سارق یا سارقان اموالم را از قبیل طلاجات، جواهرات گران‌قیمت، وجه نقد، ارز و ساعت مچی به ارزش تقریبی ۲۰ میلیارد تومان سرقت کرده‌اند اما در این‌باره  به کسی مظنون نیستم. کارآگاهان با توجه به اظهارات مال‌باخته بلافاصله به محل سرقت رفتند و با انجام تحقیقات اولیه و بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته مربوط به محل سرقت و ساختمان‌های هم‌جوار موفق به شناسایی سه سارق شدند.

کارآگاهان با توجه به شیوه شگرد سارقان با اقدامات پیچیده پلیسی و بهره‌گیری از سوابق مجرمان سابقه‌دار موفق شدند یکی از سارقان را به نام فرشاد 25ساله که دارای سوابق کیفری متعدد بود، شناسایی کنند. با انعکاس موضوع به مقام قضائی دستگیری فرشاد در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و او اوایل خرداد در محل اختفایش در یکی از محلات جنوب شهر تهران دستگیر شد. متهم در تحقیقات مقدماتی منکر هرگونه سرقتی شد اما با دیدن تصاویر محل سرقت و سایر دلایل چاره‌ای جز اعتراف پیشِ‌روی خود ندید و ضمن پذیرفتن سرقت از مال‌باخته، اظهار کرد دزدی‌هایی را به‌اتفاق دو نفر دیگر از همدستانش در محدوده شمال تهران انجام داده  و اموال مسروقه را به  مال‌خر فروخته‌اند.

با توجه به اعتراف صریح متهم به سرقت، او با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضائی برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی و دستگیری همدستان و خریداران اموال مسروقه در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ است.

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ در این‌باره  هشدار داد منزل مکان مناسبی برای نگهداری اموال باارزش و قیمتی شما نیست.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند