سردار موسی کمالی رئیس با بیان این مطلب که غایبین حق استفاده از کسر خدمت ایثارگری را ندارند، گفت: افرادی که دارای سه ماه غیبت از سربازی هستند سه ماه به خدمت‌شان افزوده شده و اگر غیبت‌شان بیشتر باشد ۶ ماه اضافه خدمت می‌خورند.

او افزود: آنهایی که به مدت یک سال از خدمت سربازی غیبت داشته‌اند علاوه بر اضافه خدمت، فراری محسوب شده و بعدا به مراجع صالحه معرفی خواهند شد.

سردار کمالی در خصوص جزئیات بخشش اضافه خدمت فرزندان دارای غیبت ایثارگران گفت: اضافه خدمت این افراد بخشیده شده بود اما در مورد نحوه حذف، مشکلی وجود داشت که قرار است طی جلساتی با سازمان‌ها این ابهامات برطرف شود.

این مقام ارشد ستاد کل به مصوبه در خصوص کسر خدمت فرزندان ایثارگران اشاره و اعلام کرد: بنابر مصوبه موجود فرزندان ایثارگرانی که تا ۱۲ فروردین ۹۸ به خدمت اعزام شدند یا در این خصوص برای اعزام اقدام کرده‌اند اضافه خدمت‌شان بخشیده خواهد شد و فراری محسوب نشده و به دادگاه معرفی نخواهند شد؛ این مطلب قبلا اعلام شده بود اما این ابهام وجود داشت که سازمانی باید این اضافه خدمت را ببخشد.

او در ادامه افزود:‌ اخیرا ابلاغ شده است که سازمان محل خدمت سرباز باید اضافه خدمت را ببخشد که بنابراین ابلاغ، این هفته جلسه‌ای برگزار و تمام سازمان‌های مرتبط توجیه خواهند شد.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند