الجزیره گزارش داد، پلیس رژیم صهیونیستی ۲۲ ژانویه ۲۰۱۹ مصطفی خاروف، عکاس و خبرنگار خبرگزاری آناتولی در قدس را بازداشت کرد و از آن زمان در زندان "غفعون" به سر می‌برد. این زندان مختص به کارکنان خارجی است که فعالیت غیرقانونی انجام داده‌اند.

دادستانی کل رژیم صهیونیستی خواهان تبعید خاروف به خارج از اراضی فلسطین است هرچند که تمام خانواده‌اش از قدس هستند و از ۲۰ سال پیش در قدس اقامت دارند.

"تمام"، همسر مصطفی خاروف در این باره گفت: مصطفی قبل از بازداشتش ۲۰ سال در زندان بزرگی زندگی کرد نه حق آزادی رفت و آمد به کرانه باختری را داشت و نه حق سفر به خارج. اوایل مصطفی روحیه خوبی داشت اما الآن در معرض فشارهای شدیدی قرار دارد. چند روز پیش مسئولان زندان از او خواستند برگه‌ای را امضا کند که به موجب آن به اردن تبعید شود. اما او امضا نکرد. آن روز با من تماس گرفت و من را در جریان این مسئله گذاشت. ما نیز اقدام کردیم و با تلاش وکیلمان توانستیم مانع از تبعید او شویم.

وی افزود: امروز نیز به من خبر داد که مسئولان اسرائیلی برگه سفیدی را به او داده‌اند تا در آن قبول تبعید خود به اردن را بنویسد ولی او باز هم مخالفت کرد. ما هرگز تبعید را قبول نخواهیم کرد. مسئولان اسرائیلی مدعی اند که دلیل پافشاری‌شان بر تبعید مصطفی وجود پرونده امنیتی علیه او است اما این درست نیست.

 

این مطلب برایم مفید است