سرهنگ کامیار چهری در تشریح این خبر اظهار کرد: در بیست و دوم فروردین ماه پرونده‌ای با موضوع موبایل قاپی از کلانتری ۱۰۴ عباس آباد به پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع که در آن شاکی در تحقیقات پلیسی، اظهار کرده بود در خیابان شریعتی تقاطع مطهری در حال مکالمه تلفنی با گوشی همراهش بوده که یک دفعه موتورسواری به وی نزدیک و در یک لحظه گوشی همراهش را قاپیده و از محل متواری شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه پرونده‌های مشابه دیگری نیز به این پایگاه ارسال شد و تمام مال باختگان اظهار می‌داشتند که توسط ۲ یا یک موتورسوار با پلاک مخدوش مورد سرقت قرار گرفته اند، عنوان کرد: در تحقیقات میدانی در تعدادی از صحنه‌های سرقت، چهره سارق و همدستش شناسایی شد و مشخص شد که سارقان از جمله موبایل قاپ های حرفه‌ای بوده و سابق بر این در این پایگاه پرونده دارند.

سرهنگ چهری بیان داشت: در تحقیقات پلیسی مخفیگاه یکی از متهمان مورد شناسایی قرار گرفت و مراقبت‌های ویژه از تردد وی آغاز تا اینکه متهم در ۲ اردیبهشت ماه سال جاری در حالی که با موتورسیکلت مخدوش در حال پرسه زنی در خیابان مطهری بود، مشاهده و در یک عملیات ضربتی دستگیر شد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی با بیان اینکه در ابتدا متهم منکر هر گونه سرقت گوشی‌های همراه می‌شد، ولی در نهایت با شناسایی مال باختگان لب به اعتراف گشود و در تحقیقات تکمیلی به ۲۰۰ فقره سرقت با همکاری همدستش اعتراف کرد.

وی ابراز داشت: متهمان که در محدوده خیابان‌های مطهری، بهشتی، شریعتی اقدام به سرقت کرده بودند تا کنون ۵۲ تن از مال باختگان چهره وی را مورد شناسایی قرار داده اند و شناسایی سایر مال باختگان و دستگیری هم دست وی ادامه دارد.

این مقام انتظامی افزود: سارق حرفه‌ای به دادسرا برای گرفتن دستور قضائی منتقل شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند