یک رسانه وابسته به گروه تروریستی داعش با انتشار پوستری حاوی تصویر آتش‌سوزی کلیسای نوتردام شهر پاریس این اتفاق را "یک مجازات برای این مکان ترویج کفر" دانست. این رسانه وابسته به این گروه تروریستی با عنوان جشن داعش خوشحالی خود را اعلام کرد.

گروه رسانه‌ای Al-Muntasir ،  پوستری را منتشر کرد که پس زمینه آن آتش سوزی کلیسای نوتردام خودنمایی می کند، که روی آن نوشته است: کیفر و مجازات الهی!

در ادامه به ساخت کلیسای نوتردام پرداخته است و در برآوردی عجیب نوشته شده است که در سال ۱۱۶۳ ساخت آن شروع و در سال ۱۳۴۵ به پایان رسید و حالا زمان آن رسیده که بگوییم خداحافظ سکولارهای چندگانه پرست!

گروه تروریستی داعش در حالی خوشحالی خود را اینگونه ابراز می کند که جهان در شوک فرهنگی قرار گرفت چرا که این کلیسا تنها متعلق به فرانسوی ها نبود، بلکه برای مردم جهان نماد ۹ قرن دینداری بشر بود.

به گزارش وب سایت روزنامه انگلیسی دیلی میل، محققان یک گروه اطلاعاتی متخصص در گروه‌های تروریستی موسوم به گروه SITE اعلام کردند، داعش اقدام به انتشار یک پوستر در فضای مجازی حاوی تصویری از آتش‌سوزی کلیسای نوتردام کرده و روی این پوستر از آیه ۲۶ سوره نبأ، (جَزَاءً وِفَاقًا: کیفری که با اعمال آنها موافق است) در قرآن را نوشته و در بالای پوستر نیز متنی به زبان فرانسوی با این مضمون نوشته است: "ساخت کلیسای نوتردام در سال ۱۱۶۳ آغاز شده و در ۱۳۴۵ پایان یافت اما اکنون زمان خداحافظی با این مکان ترویج کفر شما رسیده است".

این رسانه وابسته به داعش موسوم به رسانه "المنتصر" این حادثه را یک مجازات و عقوبت خوانده است. انتشار این پوستر در حالی صورت گرفته که آتش‌نشانان فرانسوی تا اواخر روز دوشنبه به تلاششان برای خاموش کردن این آتش‌سوزی ادامه دادند؛ اتفاقی که کمتر از یک هفته قبل از عید پاک مسیحیان صورت گرفته است.

پیش از این نیز رسانه المنتصر محتواهایی در ابراز خوشحالی از وقوع حملات تروریستی فرانسه منتشر کرده بود. این در حالی است که دفتر دادستانی شهر پاریس اعلام کرده که با این  آتش‌سوزی فعلا به عنوان یک حادثه برخورد کرده و آن را یک آتش‌سوزی عمدی یا اقدام تروریستی احتمالی نمی‌داند.