گروه مسلح موسوم به «ارتش ملی لیبی» که تحت امر «خلیفه حفتر» قرار دارد، چهارشنبه شب گفت که یک فروند هواپیمای نظامی دولت وفاق ملی لیبی را ساقط کرد.

شبکه العربیه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که جنگنده سرنگون شده قصد داشت مواضع عناصر مسلح وابسته به «ارتش ملی لیبی» در طرابلس را هدف قرار دهد.

سخنگوی ارتش ملی لیبی به ریاست حفتر چهارشنبه شب در یک نشست خبری مدعی شد که عناصر مسلح وابسته به گروه موسوم به «ارتش ملی لیبی» به طور کامل بر فرودگاه طرابلس مسلط شدند.

طی یک هفته گذشته نیروهای تحت امر ژنرال «خلیفه حفتر»، از افسران سابق ارتش لیبی حرکت به سمت شهر طرابلس برای اشغال آن را آغاز کردند.

دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» که مورد حمایت غرب و جامعه بین‌الملل است، در این مدت با نیروهای حفتر درگیر شدند. سازمان ملل اخیرا و به دنبال آغاز این درگیری‌ها در باره بازگشت گروه‌های افراطی و تکفیری در سایه درگیری‌های اخیر هشدار داده است.

گروه تروریستی داعش سه سال پیش موفق شده بود مناطقی را در امتداد ساحل لیبی در مدیترانه را به اشغال خود درآورد و شهر «سرت» را به عنوان پایتخت خلافت خودخوانده در این کشور اعلام کند.