النشره گزارش داد، دولت توافق ملی لیبی در بیانیه‌ای در صفحه رسمی خود در فیسبوک اعلام کرد که فائز السراج، نخست وزیر این دولت در گفت‌وگوی تلفنی که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه با وی برقرار ساخت، به بررسی تحولات وضعیت امنیتی و پیامدهای حمله و جنگ در طرابلس و شماری از شهرهای دیگر لیبی پرداخت.

ماکرون مخالفت کامل خود را با درگیری در طرابلس، پایتخت لیبی و تهدید شدن جان غیرنظامیان اعلام کرد و خواستار توقف این حملات شد.

السراج نیز تصریح کرد: ما نسبت به این حمله بسیار ناخرسند هستیم، زیرا این حمله در حالی صورت گرفت که شهروندان لیبیایی نسبت به حل و فصل اوضاع و برگزاری کنفرانس ملی سراسری خوشبین بودند.

وی در ادامه خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی را متهم به این کرد که کشور را مجددا به جنگ و خونریزی باز گردانده است.

السراج در جریان این تماس تلفنی بر مقاومت در برابر این تجاوزگری تاکید کرد و گفت که خلیفه حفتر تنها یک گزینه پیش روی خود دارد که همان توقف هرچه سریع‌تر عملیات نظامی و عقب‌نشینی و بازگشت به همان جایی است که از آنجا آمده است.

نیروهای "ارتش ملی لیبی" به رهبری خلیفه حفتر هفته گذشته عملیات نظامی‌ در اطراف طرابلس به راه انداختند که این عملیات منجر به درگیری میان نیروهای حفتر و نیروهای وابسته به دولت توافق ملی لیبی شد که در نتیجه این درگیری ده‌ها تن کشته و زخمی شده‌اند.