علی امام در این باره اظهار داشت: ۹ کیلومتر از خط ۶ مترو شامل سه ایستگاه دولت آباد، بعثت و میدان شهدا به بهره ‌برداری خواهد رسید که ایستگاه میدان شهدا با خط ۴ تقاطعی بوده و مسافران می توانند بین خط ۶ و ۴ تبادل سفر داشته باشند.

وی افزود: خط ۶ مترو تهران با ۳۲ کیلومتر طول و ۲۷ ایستگاه طراحی شده است که از دولت آباد شهرری آغاز و تا سولقان ادامه دارد.

مدیر عامل راه آهن شهری تهران و حومه با اشاره به اجرای طرح توسعه خط ۶ در بخش جنوبی پایتخت، اظهار داشت: این طرح از ایستگاه دولت آباد تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به طول ۶ کیلومتر در حال اجراست که در صورت تکمیل به ۳۸ کیلومتر می رسد و بلندترین خط مترو تهران خواهد بود.

امام با اشاره به ویژگی های ایستگاه های آماده افتتاح عنوان کرد: این ایستگاه ها از نظر سامانه مخابراتی، سیگنالینگ ،سیستم تهویه، پله‌برقی و اطفاء حریق مجهز هستند و همچنین برای افراد کم توان نیز مناسب سازی شده‌اند.

وی ابراز امیدواری کرد: ۱۵ کیلومتر دیگر از بخش شمالی خط ۶ با ۶ ایستگاه تا اشرفی اصفهانی تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری برسد.

نخستین پروژه مسکن امید در پایتخت در راستای اجرای «برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار» و افتتاح یکهزار و ۲۵۰ هکتار از کمربند سبز تهران از دیگر طرح هایی هستند که روز یکشنبه (۱۸ فروردین ماه) با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری می رسند.