سرهنگ حسین محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: بخشی از محور مواصلاتی قزوین به رشت که از چند روز قبل به علت طغیان رودخانه ملاعلی در محدوده منجیل مسدود شده بود بازگشایی شد.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان زمان دقیق بازگشایی آزاد راه قزوین رشت را برشمرد و عنوان کرد: حدود ساعت یک بامداد امروز و پس از ساعت‌ها عملیات نیروهای راهداری مشکل انسداد آزاد راه قزوین به رشت برطرف شد.

محمدپور به وضعیت ترافیکی محدوده منجیل و رودبار نیز اشاره کرد و افزود:‌ در حال حاضر و بر اساس گزارش مرکز کنترل ترافیک استان گیلان وضعیت رفت و آمد وسائط نقلیه و خودروها در این محور عادی و روان گزارش می‌شود.

 وی با تأکید بر اینکه شرایط ترافیکی سایر محورهای برون شهری گیلان نیز عادی و روان است ابراز داشت: ترافیک در خروجی شهرستان رشت حدفاصل پل سراوان تا امامزاده هاشم کمی بیشتر از سایر نقاط گیلان است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان خروج تدریجی مسافران نوروزی از استان را مورد اشاره قرار داد و گفت:‌ از عموم مردم انتظار داریم برای جلوگیری از تشدید ترافیک زمان خروج خود از گیلان را به ساعات پایانی روز موکول نکنند.