انوشیروان محسنی‌بندپی دقایقی پیش در گفت‌و‌گو با فارس در استان تهران در خصوص شرایط جوی اظهار کرد: مرخصی تمام فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دهیاران لغو شد و حضور تمامی فرمانداران تا زمان پایداری شرایط جوی استان تهران در شهرستان‌های محل خدمت الزامی است.

وی افزود: به فرمانداران شهرستان‌های استان تهران تأکید شد که مسیل رودخانه‌ها را اقدام به بازبینی کنند و اگر کسانی در حاشیه رودخانه‌ها توقف یا چادر برپا کرده باشد، جمع‌‌آوری شوند.

استاندار تهران گفت: در مناطق شمیرانات، قدس، شهریار، اسلامشهر و مناطق پایین‌دستی استان که در مسیر رودخانه قرار دارند، اعلام هشدار ویژه داده شده است.

محسنی‌بندپی تأکید کرد: شهرداری‌ها و دهیاران باید با تمام امکانات و ادوات در حالت آماده‌باش کامل باشند تا از بروز هرگونه موضوع بحرانی و حاشیه‌ای در خصوص جاری شدن سیلاب و روان‌آب‌ها اقدام سریع داشته باشند؛ همچنین فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان تهران نسبت به تشکیل روزانه و منظم نشست‌های مدیریت بحران و آماده‌باش کامل اعضای این ستاد اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ نگرانی وجود ندارد و تمام تمهیدات از طریق ستاد مدیریت بحران استان‌های تهران و البرز تدبیر شده و تمام کارها با مسؤولان امر در مدار تخصصی خود پیش می‌رود.