برنامه گفتگوی ویژه خبری امشب (دوشنبه، سیزدهم اسفند ماه) با موضوع بودجه ۹۸ و با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

مهمترین بخشهای سخنان نوبخت:

-در موضوع افزایش حقوق اختلافاتی با مجلس داشتیم، اما اختلاف نظر میان دولت و مجلس همیشه عادی و طبیعی است.

-در موضوع افزایش حقوق با توجه به اشکالات قانونی که در طرح مجلس وجود داشت، شخصاً یک یادداشت دستی را به رئیس قوه مقننه دادم که این اشکالات را متذکر شوم. در همان جلسه سخنگوی هیئت رئیسه مجلس جناب آقای نعمتی به من گفتند آیا شما نامه‌ای به رئیس جمهور نوشته‌اید که این قانون را اجرا نمی‌کنید؟ در همه رسانه‌ها در آن موقع این خبر رسانه‌ای شده بود که دولت حاضر به اجرای قانون مجلس نیست. 

-من تنها پیامی به صورت دستی به رئیس مجلس دادم، اما این اقدام من به گونه‌ای تعبیر شد که سازمان برنامه و بودجه این قانون مجلس را اجرا نمی‌کند.

-حقوق کارکنان دولت در حال حاضر ۱۶۰ هزار میلیارد تومان است، پنج میلیون نفر حقوق‌بگیر اعم از شاغل و بازنشسته در کشور داریم که اگر مبلغ ۱۶۰ هزار میلیارد تومان را تقسیم بر این ۵ میلیون نفرکنیم به طور متوسط چیزی حدود ۳ میلیون و دویست هزار تومان به هر فرد حقوق داده می‌شود.

-نظر دولت افزایش ۲۰ درصدی حقوق به تمامی حقوق بگیران دولت بود، دولت اعلام کرد به این دلیل که همه حقوق بگیران از تورم تحت تاثیر تورم قرار می‌گیرند، حقوقشان ۲۰ درصد افزایش پیدا کند. با احتساب اینکه حقوق پایه کارکنان دولت ۳ میلیون و دویست هزار تومان است؛ اگر طرح دولت تایید می‌شد چیزی حدود ۶۴۰ هزار تومان افزایش حقوق داشتیم.