به گزارش شبکه تلویزیونی الحدث، جبریل الرجوب، دبیرکل کمیته مرکزی جنبش فتح تاکید کرد تماس‌های مستقیم تشکیلات خودگردان فلسطین با دولت آمریکا به طور کامل قطع شده است.

جبریل الرجوب در مصاحبه با این شبکه گفت: با اینکه تشکیلات خودگردان تماس‌های رسمی و مستقیم با دولت آمریکا را متوقف کرد، اما این تشکیلات همچنان توسط کشور‌های عربی با واشنگتن در تماس است.

الرجوب افزود: ما برای نشان دادن اعتراض خود به خروج دولت آمریکا از سیاست ثابت این کشور از سال ۱۹۶۷ تاکنون، تماس‌های مستقیم با واشنگتن را قطع کردیم. 

الرجوب افزود: ما سخنان ترامپ درباره برقراری صلح را از همان نخستین روز ورود به کاخ سفید شنیدیم. اما ترجمه عملی این سخنان که ما در صحنه میدانی شاهد آن بودیم، انتقال سفارت به قدس و به رسمیت شناختن این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل بود. دولت ترامپ همچنین برای مشروعیت بخشیدن به شهرک سازی اسرائیل، در حذف پرونده آوارگان از میز مذاکرات تلاش می‌کند. ما هر طرح صلحی که هماهنگ با قوانین و قطعنامه‌های بین المللی درباره حق ما برای تشکیل کشور مستقل فلسطین در سرزمین‌های اشغالی سال ۱۹۶۷ نباشد، رد خواهیم کرد. ما در هر شرایطی که باشیم، طرحی را که شامل این حقوق نباشد، نخواهیم پذیرفت. ما از ترامپ انتظار داشتیم دستکم با مصوبه دولت اسرائیل درباره اینکه حق تعیین سرنوشت در فلسطین تاریخی، فقط مختص یهودیان است، مخالفت کند. زیرا این مصوبه به معنای آن است که شش میلیون و پانصد هزار فلسطینی که اکنون در فلسطین تاریخی زندگی می‌کنند، حضورشان غیرقانونی است.

او خاطرنشان کرد: ما از جزئیات طرح معامله قرن آگاهی نداریم و تنها چیزی که درباره آن می‌دانیم، آن چیز‌هایی است که در صحنه میدانی شاهد آن بوده ایم و هدف آن نابودی مسئله فلسطین است. ما صادقانه خواهان پایان این مناقشه، در چارچوب قطعنامه‌های سازمان ملل هستیم. ما به موضع کشور‌های عربی اعتماد داریم. ما بنیامین نتانیاهو را دروغگو می‌دانیم. تنها دغدغه او آن است که رای‌دهندگان اسرائیلی را راضی کند که با همه جهان عرب ارتباط برقرار کرده است. امیدواریم اجلاس آینده سران عرب به ما برای پایان دادن به دودستگی فعلی کمک کند.