خبرگزاری یونهاپ روز شنبه نوشت؛ رییس جمهوری آمریکا گفته است ما هیچ شتابی برای خلع سلاح هسته ای کره شمالی نداریم و تحریم ها سرجای خود باقی است.

او افزود: بهترین روابط را در طول تاریخ مناسبات آمریکا و کره شمالی با &#۳۹;کیم جونگ اون&#۳۹; رهبر کره شمالی برقرار کرده ایم.

با این وصف رییس جمهوری آمریکا تاکید کرد به فشارها علیه کره شمالی ادامه خواهد داد و آنچه فعلا می خواهد این است که کره شمالی دست به آزمایش های هسته ای و موشکی نزند.

ترامپ گفت: مساله فوری برای ما این است که چنین آزمایش هایی انجام نشود و برای خلع سلاح هسته ای فرصت وجود دارد.

رییس جمهوری آمریکا گفت: چین و روسیه هم چون تحریم ها را تاکنون اجرا کرده اند در واقع به برنامه آمریکا برای فشار بر کره شمالی مساعدت و با آن همراهی کرده اند.

گزارش خبرگزاری کره جنوبی حاکی است که یک هیات شامل ۱۲ نفر از مقام های کره شمالی به ریاست &#۳۹;کیم چانگ سون&#۳۹; رییس ستاد رهبر آن کشور وارد پکن شده اند.

این هیات قرار است از طریق چین راهی ویتنام محل برگزاری دومین دیدار سران کره شمالی و آمریکا شود.

بر اساس اعلام ترامپ دیدار وی و کیم رهبر کره شمالی روزهای ۲۷ و ۲۸ فوریه در ویتنام انجام خواهد شد، رییس جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرده است این نشست نیز مانند نشست نخست آنها در سنگاپور در نیمه اول سال ۲۰۱۸ میلادی موفق باشد.

این در شرایطی است که از آن زمان تاکنون کره شمالی برنامه تسلیحاتی اتمی خود را رها نکرده و آمریکا نیز تحریم ها را با قدرت اعمال کرده است.