علی پروین در گفت و گو با ایلنا، درباره شکست ایران برابر ژاپن و کنار رفتن از مسابقات جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: تمام مردم ایران ناراحت بودند، به هر حال قسمت این بود، آقای کی روش زحماتش را کشید و در کنار او هم بچه‌ها در این سختی‌‍‌ها و اردوها حضور داشتند. به هر حال فوتبال همین است من تنها کسی هستم که مزه این چیزها را خوب چشیدم. هم در زمانی که بازی می‌کردم و هم مربیگری اینگونه شدم. ان شاء الله بازی‌های بعدی جبران کنند.

سرمربی سابق تیم ملی درباره گل عجیب ژاپن به ایران گفت: ببینید یک اشکالی که الان ما داریم، داور ایرانی سوت می‌زنند، پنج بازیکن روی سر او می‌ریزند، اصلا عادت شده که به داور حمله کنیم، شما توپ را نگاه کنید ۵ بازیکن اعتراض می‌کنند بازیکن ژاپن سانتر می‌کند و گلزنی می‌کند. به نظرم با اینطور گل خوردن شیرازه تیم از هم پاشید؛ ان شاء الله بازی‌ها بعدی. امیدوارم لیگ حالا که تیم ملی بازی ندارد منظم و مرتب پیگیری شود و حالا شاید بازی‌های آسیایی یک مقدار مشکل ساز شود. لیگ ما لیگ خوب و خوشحالی است. به نظرم از دل این لیگ هم باید بازیکن برای تیم ملی بیاید. آقای کی روش همیشه دنبال حاشیه بود. 

پروین درخصوص اینکه سرمربیان خارجی در ایران زیاد شده‌اند، اظهار داشت: اتفاقا ما سرمربیان خوبی در ایران داریم، متاسفانه بها نمی‌دهیم وگرنه مربیان خیلی خوب داریم که موفق هم کار می‌کنند.

او درباره اینکه از سوی کی روش واسطه شده بود تا با برانکو آشتی کند، اظهار داشت:‌ دو سال پیش آقای افشین پیراونی و جواد نکونام به من زنگ زدند که کی روش با من کار دارد؛ به مرکز ملی فوتبال رفتم، چیزهای قشنگی درست کرده، باید به او خسته نباشید گفت، دستش درد نکند، در همین باره صحبت کرد، روی تخته بازی‌های آسیایی را نوشت، گفتم آقا بهتر این است که شما کنار هم بنشینید و مشکلات را حل کنید. بعد از آن به سراغ آقای برانکو رفتم او به مسافرت رفته بود، تا برگشتند بازی‌ها شروع شد و نشد اما از نظر من آقای تاج، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید این کار را می‌کردند که متاسفانه نکردند.

پروین درباره خصوصیات اخلاقی کی روش گفت: خدایی کی روش بد نبود، یک سری چیزهایی داشت اما اینکه می‌گویند او دیسیپلین و از این سری مسائل داشته به ما که سرمربی تیم ملی بودیم برمی‌خورد. مگر ما از آن دسته سرمربیانی بودیم که تیم را به امان خدا رها کنیم؟ همه چنین کارهایی بلد بودند، عیبی که داشتند این بود که سرمربی تیم ملی باید در همه شهرستان‌ها برود و بازی تیم ملی را نگاه کند اما کی روش چنین کاری نمی‌کرد. شما الان تیم ملی ما ۴ ۵ سال در کنار هم هستند و بازیکن جدیدی اضافه نشده است. چون که نمی‌بینند در لیگ ما کدام بازیکن ستاره است وقتی سرمربی از سپاهان، پدیده، پرسپولیس و استقلال که صدر جدول هستند بازیکن دعوت نمی‌کند یا کم دعوت می‌کند، درست نیست. حالا زیاد علاقه ندارم در این باره صحبت کنم. 

سرمربی سابق پرسپولیس درباره کورس صدرنشینی در مسابقات لیگ برتر و شانس قهرمانی شاگردان برانکو ایوانکوویچ گفت: خیلی کورس سختی است اما فکر می‌کنم امسال هم پرسپولیس قهرمان شود.

پروین درباره اسامی که پیرامون نیمکت تیم ملی مطرح شده است، گفت: این‌ها به نظرم شایعات را در زبان مردم می‌اندازند که ببیند خروجی آن چیست، تیم ملی الان دو سالی بازی ندارد و باید سرفرصت که وقت داریم یک سرمربی خوب که به نظرم ایرانی باشد چه بهتر انتخاب کنند و ان‌شاء الله پیروز شوند.