چند هفته ای است که آثار تازه اکران شده تنها چند هفته صدر نشینی را تجربه می کنند و پس از اکران یک فیلم جدید تغییراتی در بالای گیشه به وجود می آید.

ماجرا از اواخر پاییز و با اکران فیلم «کلمبوس» آغاز شد که تنها با یک هفته صدرنشینی، جای خود را به فیلم «دزد و پری ۲» به کارگردانی حسین قناعت داد.

بالا نشینی «دزد و پری ۲» هم تنها یک هفته دوام داشت و بعد از اکران تازه ترین ساخته پیمان معادی به نام «بمب؛ یک عاشقانه» این فیلم به صدر پُرفروش های هفته رسید.

خیز «مارموز» برای صدر گیشه نیز از همان هفته ابتدایی اکران آغاز شد و نمایش این فیلم در سینماهای سراسر کشور پایانی شد برای سه هفته صدرنشینی «بمب؛ یک عاشقانه».

حالا پس از سه هفته طوفانی در گیشه برای «مارموز» به کارگردانی کمال تبریزی باز هم یک فیلم تازه اکران، صدر گیشه را تغییر داد.

«قانون مورفی» تازه‌ترین ساخته رامبد جوان در نخستین هفته اکران با استقبال خوب میلیاردی مواجه شده و با فروش یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی به تنهایی و با اختلاف دو برابری در صدر پُرفروش های هفته قرار گرفته است.

«قانون مورفی» یک کمدی اکشن است که قصه های متقاوتی را از شخصیت های فیلم روایت می کند.

امیر جدیدی، امیر جعفری، هادی کاظمی، سروش صحت و رامبد جوان بازیگران فیلم سینمایی «قانون مورفی» هستند.

این فیلم به سرگروهی سینما استقلال در نخستین هفته فروش در ۱۰۱ سالن سینما نمایش خود را آغاز کرده است.

اما فیلم سینمایی «مارموز» بعد از سه هفته صدر نشینی در چهارمین هفته اکران در ۱۳۴ سالن سینما ۷۲۵ میلیون تومان فروخت و در رده دوم پرفروش های هفته قرار گرفت. این فیلم در مجموع نیز ۴ میلیارد و ۶۶۲ میلیون تومان فروخته است.

این فیلم با مضمونی کمدی و سیاسی روایتگر داستان زندگی شخصی به نام «قدرت» با بازی حامد بهداد است که سودای رسیدن به قدرت دارد.

حامد بهداد، ویشکا آسایش، آزاده صمدی، رضا ناجی، مانی حقیقی، محمد بحرانی، عیسی یوسفی پور، سیاوش چراغی پور، مرتضی زارع، بهزاد قدیانلو و فرهان معین‌زاده همراه با گروه موسیقی «بُمرانی» بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

فیلم سینمایی «کُلمبوس» ساخته هاتف علیمردانی نیز در پنجمین هفته اکران خود در ۱۳۴ سالن سینما ۵۸۸ میلیون تومان فروخته است تا در مجموع فروش ۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومانی را تجربه کند.

«کُلمبوس» هرچند همچنان جایگاه سومی خود را حفظ کرده و بعد از اینکه چند هفته کمتر از فیلم «بمب؛ یک عاشقانه» فروخته بود این هفته با اختلاف ۱۰۰ میلیونی بالاتر از بمب قرار گرفت.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: در این روزهای سرد، در این روزهای سخت، بروم یا بمانم؟!

فرهاد اصلانی، سعیدپورصمیمی، شبنم مقدمی، مجید صالحی با حضور هانیه توسلی و فریده سپاه منصور، گیتی قاسمی، عرفان ابراهیمی، میترا رفیع، فرنوش نیک اندیش، تورج الوند و نیما نیک‌طبع هنرمندانی هستند که در «کُلمبوس» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «بمب؛ یک عاشقانه» به کارگردانی پیمان معادی نیز در پنجمین هفته نمایش خود با یک پله سقوط ۵۶۰ میلیون تومان فروخته و در جایگاه چهارم فروش هفتگی قرار گرفته است. این فیلم در مجموع ۵ میلیارد و ۲۱۰ میلیون تومانی فروخته است.

در خلاصه داستان «بمب؛ یک عاشقانه» آمده است: در بحبوحه‌ جنگ ایران و عراق در سال۱۳۶۷، تهران بی‌وقفه بمباران می‌شد. عشق، محبت، امید، زندگی و ترس از مرگ را در رو‌زهای پر اضطراب آن زمان برای مردمی که درگیر جنگ بودند از بین می‌برد. اغلب عشق به سختی درک می‌‍شود اما مرگ واقعیتی است ترسناک. «بمب؛ یک عاشقانه» نشان می‌دهد که عشق و امید چطور حتی در مواجهه با تاریکی مرگ، راهشان را پیدا می‌کنند. روایت انسان‌هایی است که هیچ‌گاه فرصت عاشق شدن و به دلخواه خود زندگی کردن را نداشته‌ و تنها برای لقمه نانی به سختی کار کرده‌اند. این فیلم روایت انسان‌هایی است که در استبداد زمان و مکان به دام افتاده‌اند اما گویی که آرزوهای برباد رفته‌ آن‌ها هم‌چنان گریبان‌گیر ما است. گویی با تمام آن آرزوها از دوردست‌ها آمده‌اند و به انتظار هستند که داستانشان روایت شود، یا شاید کسی دوباره آن‌ را زندگی کند: داستانی از عشقی انسانی و ساده.

لیلا حاتمی، پیمان معادی، سیامک انصاری، حبیب رضایی، سیامک صفری، صبا گرگین پور، معصومه قاسمی‌پور، رامین پورایمان، بهادر مالکی‌، شهروز آقایی‌پور، ارشیا عبداللهی، نیوشا جهانی، باران معادی و محمود کلاری بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

رده های پنجم تا هشتم پرفروش های هفته نیز به ترتیب به فیلم های «دزد و پری ۲» ساخته حسین قناعت با ۲۳۲ میلیون تومان فروش، «اتاق تاریک» به کارگردانی روح‌الله حجازی ۲۰۶ میلیون تومان، «پاستاریونی» ساخته سهیل موفق ۱۷۶ میلیون تومان و «میلیونر میامی» به کارگردانی مصطفی احمدی با ۸۷ میلیون تومان فروش اختصاص دارد.