پایگاه اینترنتی دیلی بیست به نقل از یک منبع ناشناخته نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در جریان جلسه با نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در کاخ سفید دست کم سه مرتبه از کلمات غیراخلاقی استفاده ولی پس از آن عذرخواهی کرد.

واشنگتن پست نیز گزارش داد ترامپ پس از پایان جلسه به خاطر کاربرد زبان و لفظ توهین آمیز از پلوسی عذرخواهی کرد.

بر اساس گزارش دیلی بیست، ترامپ در طول گفتگو با نانسی پلوسی به اظهارات رشیده طالب، نماینده دموکرات میشیگان که روز پنجشنبه پس از ادای سوگند، با اظهاراتی تند و زننده قسم خورده بود که ترامپ را به پای میز استیضاح بکشاند، اشاره کرد.

پلوسی نیز در توضیح اظهارات رشیده طالب به شبکه ام اس ان بی سی گفت: «من در کار سانسور نیستم. من این زبان را دوست ندارم و آن را به کار نمی برم ولی نمی توانم زبان استانداردی برای همکارانم ایجاد کنم. به عقیده من، آن [اظهارات زننده رشیده] بدتر از آنچه رئیس جمهور می گوید، نیست.»

کاخ سفید تاکنون به این گزارش واکنشی نشان نداده است.

این نخسین بار نیست که ترامپ از لفظ توهین آمیز استفاده می کند. او در ژانویه گذشته هائیتی و برخی از کشورهای آمریکایی را به «چاه مستراح» تشبیه کرد که واکنش های منفی گسترده ای را به دنبال داشت.

همچنین پس از آن که یکی از بازیکنان ان اف ال (لیگ ملی فوتبال آمریکا)، حین پخش سرود ملی آمریکا زانو زد و بر خلاف خواسته ترامپ از قرار دادن دست روی سینه خودداری کرد هدف اظهارات توهین آمیز ترامپ قرار گرفت.

رئیس دموکرات کنگره آمریکا روز گذشته با ترامپ جلسه ای درباره تعطیلی دولت برگزار کرد. دونالد ترامپ برای ساخت دیوار در مرز آمریک با مکزیک مبلغ ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار درخواست کرده است. این در حالی است که قانوگذاران دموکرات ضمن مخالفت با این درخواست اعلام کردند با بودجه ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار برای این پروژه موافق هستند. ترامپ که پیشتر تهدید کرده بود در صورت عدم اجرای درخواستش دولت را تعطیل می کند، این اقدام را اجرایی کرد. حدود دوهفته از تعطیلی دولت آمریکا می گذرد.