این خبرگزاری در تارنمای خود نوشت که &#۳۹;شای نیتسان&#۳۹; دادستان اسراییلی، لایحه اتهامات نتانیاهو را تایید کرد، اتهامات نتانیاهو در این لایحه، دریافت رشوه، فساد مالی، کلاهبرداری و سواستفاده از اموال عمومی برشمرده شده اند.

به گفته برخی از حاضران در جلسه شور دادستانی، &#۳۹;نیتسان&#۳۹; قصد دارد نتانیاهو را به جرم ارتشا، فساد مالی و خیانت در امانت به دادگاه احضار و سپس وی را محاکمه کند.

خانواده نتانیاهو به ویژه همسرش در ماه های اخیر درگیر چندین پرونده فساد مالی بوده و بارها و بارها اخبار آن در صدر رسانه ها قرار گرفته است؛ پرونده هایی که در رسانه ها به پرونده «۱۰۰۰»، پرونده «۲۰۰۰» ، پرونده «۳۰۰۰» و پرونده «۴۰۰۰» معروف شده است.

چندی پیش روزنامه صهیونیستی &#۳۹;جروزالم پست&#۳۹; گزارش داده بود که «اویخای مندلبلیت» دادستان کل رژیم صهیونیستی قصد دارد پیش از انتخابات زودهنگام آوریل ۲۰۱۹ (فروردین ۹۸ ) علیه بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم اعلام جرم کند.

در همین راستا پلیس رژیم صهیونیستی ماه گذشته اعلام کرد که تحقیقات درباره پرونده نتانیاهو و همسر وی به پایان رسیده و همه شواهد مجرم بودن آنها را اثبات می کند.

اما اکنون با صدور رای نهایی رای دادستانی و تایید اتهامات نتانیاهو باید دید که آیا وی استعفا می دهد یا خیر؟

نتانیاهو دوشنبه گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته بود: حتی اگر دادستانی کل مرا برای محاکمه احضار کند استعفا نخواهم داد.