حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی روز پنجشنبه در «آیین رونمایی از کتاب تحریرالاصول» در بنیاد بین المللی اسراء قم با اشاره به اینکه اعجاز سخنان امام راحل، توجه به علل بود نه ادله افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی درد مردم را نشان داد و خود دوای درد مردم شد و این منجر به جلب قلوب آنان به ایشان گردید.

وی با بیان اینکه امام راحل به عنوان یک فقیه زبردست، جایگاه علمی ویژه ای در حوزه های علمیه دارد، گفت: ایشان در اصول، فقه و عرفان اسلامی دارای اندیشه های ژرف و عمیقی است.

وی تاکید کرد: علما و شخصیت های مختلفی که از شاگردان بنیانگذار انقلاب اسلامی بودند تقریرات خود از درس امام راحل را در کتاب های مختلف به چاپ رسانده اند که زوایای علمی ایشان را تبیین می کند.

نوه بنیانگذار امام خمینی(ره) در ادامه گفت: انتظار جامعه از حوزه های علمیه فراتر از مطالبی است که در درون کتاب های حوزه است و مردم از حوزویان انتظار بهتر شدن دارند.

وی با بیان اینکه هر آنچه جامعه از حوزه انتظار دارد چیزی نیست که در حوزه می خوانیم افزود: با دلیل و آوردن استدلال به دنبال توجیه رفتارهای خود هستیم و این در حالی است که مشکل ما در نوع نگاه به مسائل می باشد و اگر مشکلی وجود دارد این است که به جای توجه به علت ها به دنبال دلیل هستیم.

سید حسن خمینی گفت: به دلیل اینکه ابعاد مختلف دینداری ما متناسب با خواست شریعت شکل نگرفته است به برخی امور بسیار توجه کرده و نسبت به برخی امور دیگر بی توجه هستیم.

کتاب تحریرالاصول، تقریر درس های اصول امام خمینی(ره) به قلم آیت الله عبدالله جوادی آملی از شاگردان آن حضرت، در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء قم رونمایی شد.