مهدی مهدوی کیا پیشکسوت تیم ملی و باشگاه پرسپولیس امروز به همراه جمعی از مربیان پایه باشگاه هامبورگ آلمان در تمرینات سرخپوشان پایتخت حاضر شدند. مهدوی کیا در جمع خبرنگاران گفت: قول داده بودم که بیایم و امروز هم آمدم. امیدوارم وضعیت پرسپولیس در نیم فصل دوم بهتر شود. پدجره نقل وانتقالاتی پنجره پرسپولیس بسته بود و با ۱۰، ۱۲ تا بازیکن ادامه دادند و نتایج خیلی خوبی کسب کردند. در حال حاضر هم که جزو سه تیم بالای جدول هستند و رقابت نزدیکی دارد با تیم‌های سپاهان و پدیده دارند. باید به بازیکنان کادرفنی و هواداران تبریک گفت، آن‌ها کار بزرگی انجام داند.

وی درباره اینکه داوری‌ها به سود پرسپولیس بوده یا خیر گفت: در این مسائل ورود نمی‌کنم. اشتباه در همه جای دنیا است، اما در بیشتر نقاط جهان از تکنولوژی‌های پیشرفته استفاده می‌کنند. مثلا در بوندس لیگا هر هفته از این امکانات استفاده می‌شود و تصمیمات اشتباه بعضی از داوران عوض می‌شود. کشور ما هم نیاز دارد به این مسئله ورود شود. بالاخره اشتباه داوری هست و فقط برای پرسپولیس که نه برای همه تیم‌ها بوده و با آمدن این تکنولوژی مشکلات تا حدی حل می‌شود، اما بازهم صحبت درباره داوری‌ها برعهده کارشناسان است.

هافبک سابق تیم ملی فوتبال درباره حواشی ماه‌های اخیر میان هواداران باشگاه پرسپولیس و تیم ملی گفت: ما همه ایرانی هستیم و تیم ملی اولویت همه ما است. من همیشه از تیم ملی حمایت کردم و سال‌ها در تیم ملی بازی کردم و می‌دانم که موفقیت در تیم ملی چقدر برای مردم ما مهم است، اما بحث‌هایی که به وجود آمده خیلی راحت می‌توان حلش کرد. با جلسات مشترک بین فدراسیون و باشگاه پرسپولیس، امیدوارم در ادامه راه تیم ملی با حمایت‌های لازم در جام ملت‌ها موفق ظاهر شود.

مهدوی کیا در مورد سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شما چند روز قبل از برانکو به عنوان برترین مربی خارجی فوتبال ایران نام بردید گفت: برانکو را در حال حاضر برترین مربی خارجی ایران است. وقتی عملکرد و کارنامه او بررسی کنید متوجه می‌شوید من بدرسیت ار او حمایت کردم. حاشیه همیشه در فوتبال است. هر موقع نیاز باشد از پرسپولیس حمایت می‌کنم. بعد از چند سالی که پرسپولیس چندان موفق نبود برانکو این غرور را به این تیم برگرداند.

بازیکن سابق باشگاه هامبورگ و بوخوم آلمان درباره لژیونر‌ها ایران گفت: بحث لژیونر شدن بازیکنان ما به تیم ملی و مربی تیم ملی مربوط نمی‌شود بلکه به ساختار باشگاه‌های ما بر می‌گردد. ما در حال حاضر جای خود را به کره ای‌ها دادیم چرا که آن‌ها در فوتبال پایه عملکرد خوبی داشتند. ما ۲ بار به جام جهانی رفتیم و باید از ویترین جام جهانی استفاده می‌کردیم.

مهدوی کیا گفت: در بحث فوتبال پایه ملی کار خوب پیش می‌رود، اما تامین هزینه نمی‌شود و مربیان و بازیکنان دل زده می‌شوند. اگر استعدادی هم دیده شود بصورت گلخانه‌ای و محدود است.