از سه روز پیش که خبر گم شدن، جوانی اهل اصفهان در رسانه ها پیچید تا اینکه امروز داریوش کریمی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر اصفهان از یافتن این جوان گمشده در کویر مرنجاب خبر داد.

وی افزود: چهار تیم عملیاتی به کمک نیروهای محلی منطقه پس اعلام مفقودی از روز چهارشنبه عازم منطقه کویری شدند و موفق به یافتن این پسر جوان در جنوب غربی دریاچه نمک کویر مرنجاب شدند.

کریمی اضافه کرد: روشن شدن موبایل این فرد سبب شد، حدود منطقه ای که وی قرار دارد شناسایی شود و بلافاصله تیم های امدادی به آن منطقه اعزام شدند.

وی افزود: پس از یافتن این جوان ۲۷ ساله، او را با آمبولانس به مراکز درمانی اعزام کردیم؛ حال عمومی او خوب است.

کویر مرنجاب آران و بیدگل در فاصله ۲۲۰ کیلومتری شمال اصفهان و ۲۳۰ کیلومتری تهران واقع شده است و گردشگران داخلی و خارجی در فصول مختلف سال به ویژه پاییز و زمستان با توجه به هوای مطلوب آن به این کویر بکر و زیبا سفر می کنند.

ماموران به دنبال سارقی با ۳۰۰ فقره سرقت

بامداد امروز، (یکشنبه) مأموران کلانتری ۱۳۷ نصر در حین گشت زنی در محدوده خیابان تهران ویلا به سرنشینان یک خودرو پراید سفید رنگ مشکوک شدند و رسیدگی به آن را در دستور کار قرار دادند. آنان برای بررسی موضوع به راننده خودرو پراید دستور توقف دادند. راننده خودرو پراید با وجود دستور پلیس مبنی بر توقف خودرو، با افزایش سرعت به فرار اقدام کرد و ماموران نیز به تعقیب این خودرو پراید اقدام کردند.

مأموران چندین بار با استفاده از تجهیزات هشداری، به راننده پراید دستور ایست دادند اما او با افزایش سرعت و انجام حرکات خطرناک به فرار خود ادامه داد. در ادامه این تعقیب و گریز با توجه به ایجاد خطر برای شهروندان و خودروهای عبوری، مأموران گشت کلانتری به منظور متوقف کردن خودرو پراید چند تیر هوایی شلیک کردند، اما راننده همچنان به فرار خود ادامه داد.

پلیس با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به شلیک گلوله به سمت خودرو پراید کرد و با شلیک گلوله به سمت خودرو پراید، راننده کنترل خودرو را از دست داد و خودرو پس از تصادف شدید با خودروهای پارک شده در خیابان رودکی متوقف شد. بلافاصله بعد از توقف خودرو مأموران سرنشینان خودرو را که دو مرد و یک خانم جوان بودند، دستگیر کردند و هر سه متهم به کلانتری ۱۳۷ نصر ارجاع شدند.

با انتقال این افراد به کلانتری ۱۳۷ نصر، راننده خودرو پراید به نام ایمان که ۳۱ساله بود، به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار با بیش از ۱۱ فقره سابقه دستگیری شناسایی شد.

بررسی سوابق ایمان نشان داد که او بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف از جمله سرقت به عنف، سرقت داخل خودرو و تحصیل مال نامشروع دستگیر و روانه زندان شده است.

با شناسایی ایمان به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه‌ای وی با صراحت به انجام بیش از ۳۰۰ فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرد و گفت که با همدستی دو عضو دیگر گروه به سرقت از خودروهای پارک شده در سطح شهر تهران اقدام کرده است.

این سارق درباره دلیل حضور یک خانم در گروه نیز گفت: حضور یک خانم در ماشین باعث می‌شد تا کمتر به ما مشکوک شوند و همین امر انجام سرقت ها توسط من و دوستم را آسان‌تر می کرد.

مسمومیت با مونوکسید کربن در انار قربانی گرفت

مسمومیت با گاز مونواکسید کربن در روستای حیدر آباد شهرستان انار سبب جانباختن یک نفر و مصدوم شدن فرد دیگری شد. مصدوم این حادثه توسط آمبولانس به بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان منتقل شد.

یک کشته و ۵ مصدوم در تصادف وانت پیکان با پژو

برخورد دو خودروی وانت پیکان و پژو ۴۰۵ در جاده یاسوج به بابامیدان موجب مرگ و مصدوم شدن ۵ نفر شد.

در پی برخورد این دو خودرو یک جوان ۲۷ ساله قبل از رسیدن آمبولانس جان خود را از دست داد و ۵ نفر دیگر مصدوم شدند. دو مصدوم در صحنه سرپایی مداوا شدند و سه مصدوم دیگر توسط اکیپ‌های اورژانس به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج انتقال داده شدند.

جاده چالوس را شب‌ها می‌بندند

به منظور ایمن سازی و تثبیت و تحکیم دیواره و سقف تونل ۵ جاده کرج – چالوس و به منظور پیشگیری از ریزش سنگ و جلوگیری از وقوع تصادفات ناشی از سقوط سنگ بر روی وسایل نقلیه عبوری، عملیات ایمن سازی در تونل امیر کبیر انجام می شود و این تونل مسدود می شود. این عملیات از ۱۱ آذر تا ۲۹ اسفند از ساعت ۲۲ شب تا ۵ صبح روزهای شنبه تا سه‌شنبه در این مسیر اجرا می‌شود.

رئیس پلیس راه استان البرز از رانندگان خواست تا در زمان انسداد مسیر، از سایر مسیرهای شمالی تردد کنند.