علیرضا قدمی اظهار کرد: در حال حاضر تردد خودروها به‌صورت مقطعی در محور هراز نیمه‌سنگین و سنگین و در محور کندوان پُرحجم و برخی مقاطع نیمه‌سنگین است.

وی تصریح کرد: همچنین آمد و شد خودروها در محدوده شیرگاه تا پل‌سفید محور سوادکوه پُرحجم و در محور کیاسر عادی و روان است.

رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به اینکه از لحاظ جوی مشکلی نداریم، گفت: با توجه به هشدار هواشناسی از امشب مبنی بر بارش باران و برف در مناطق کوهستانی استان لازم است مسافران زمان بازگشت از سفر را مدیریت کنند و به شب موکول نکنند.

این مسؤول با اشاره به اینکه محدودیت‌های ترافیکی طبق برنامه درحال اجرا است، تصریح کرد: تردد تمامی کامیون و کامیونت به جز حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی تا ساعت ۲۴ امروز و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۴ فردا از محور هراز ممنوع است.

قدمی با بیان اینکه تردد تریلی از محور هراز و تردد تریلی، کامیون و کامیونت کماکان از محور کندوان ممنوع است، تصریح کرد: روز جمعه محور کندوان یک‌طرفه خواهد شد، براساس این محدودیت تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز جمعه از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ فردا از مرزن‌آباد به سمت کرج به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

وی با تأکید بر تجهیز خودروها به تجهیزات زمستانی به‌ویژه زنجیرچرخ، خاطرنشان کرد: با توجه به هشدار هواشناسی لازم است مسافران قبل از تردد از محورهای کوهستانی وضعیت جاده‌ها را استعلام کنند.

رئیس پلیس راه مازندران با اعلام اینکه طرح زمستانه پلیس راه مازندران از ۲۲ آذر ماه امسال اجرا می‌شود، اظهار کرد: موضوعی که موجب نگرانی بوده افزایش تصادفات عابران پیاده است؛ به‌طوری‌که ۳۰ درصد آمار فوتی‌ها مربوط به عابران پیاده است و از متوسط کشوری بالاتر است و ضرورت دارد هم رانندگان و هم عابران پیاده به مقررات و توصیه‌ها و هشدارها توجه کنند.