رسانه های پاکستان چهارشنبه هفته جاری در خبری اعلام کردند که جسد یکی از افسران ارشد پلیس «پیشاور» پاکستان که اخیرا در اسلام آباد ربوده شده بود در شهر «ننگرهار» در شرق افغانستان پیدا شد.

بر اساس این گزارش، این افسر پلیس پاکستانی با نام «طاهرخان داور»، اخیرا در شهر اسلام آباد از سوی گروه ناشناس ربوده شد.

برخی منابع خبری عامل قتل این افسر پاکستانی را گروه تروریستی داعش می دانند.

البته جسد این افسر ارشد پلیس، شامگاه گذشته - پنجشنبه - در مرز «تورخم» به نیروهای پاکستانی تحویل شد.

دولت و ارتش پاکستان نیز در واکنش به ربایش و قتل «طاهر خان داور» افسر ارشد پلیس ایالت خیبرپختونخوای پاکستان و انتقال و قتل وی در افغانستان، ابراز نگرانی کردند.

وزارت امور خارجه پاکستان با انتقاد از رویکرد مسئولان افغانستان در تحویل جسد افسر ربوده شده در مرز مشترک به مسئولان پاکستان، این رفتار مسئولان افغانستان را زیر سوال برد.

از زمان تایید پیدا شدن جسد طاهر خان داور در ولایت ننگرهار تا روز گذشته - پنجشنبه - که مسئولان افغانستان اصرار داشتند تا جسد طاهر خان داور به جای مقامات دولتی و سیاسی پاکستان، تحویل بزرگان قبیله ای شود، وزارت خارجه پاکستان دو بار کاردار افغانستان را احضار کرد.

از سوی دیگر، سخنگوی ارتش پاکستان نیز با محکومیت ربایش و قتل «طاهر خان داور»، گفت: پشت پرده این ماجرا پرسش های بسیاری نهفته است.

سرلشکر آصف غفور افزود: ماجرای ربایش طاهر خان داور فراتر از قتل و اقدام تروریستی است.

وی از نیروهای امنتی افغانستان خواست تا اجازه ندهند از سرزمین این کشور علیه پاکستان استفاده شود.

«شهریارخان آفریدی» وزیر مشاور امور کشور کابینه دولت پاکستان نیز در این زمینه گفت: کابل باید در قبال ماجرای قتل «طاهرخان داور» پاسخگو باشد.