روزنامه القدس العربی نوشت، علی بونگو، رئیس‌جمهوری گابن از زمان نشست داووس صحرا هنوز به کشورش بازنگشته است و مردم این کشور نگران وی هستند. مردم گابن نگران این هستند که اتفاقی برای بونگو افتاده باشد، آن‌ها بازداشت سعد حریری، نخست‌وزیر مکلف لبنان برای چند هفته در ریاض و همچنین کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی در کنسولگری عربستان در استانبول را به یاد می‌آورند و نگرانند چنین اتفاقی برای بونگو نیز افتاده باشد.

برخی منابع می‌گویند رئیس‌جمهوری گابن به خاطر خستگی شدید در یکی از بیمارستان‌های عربستان بستری شده است اما با این حال مردم گابن این خبر را باور نمی‌کنند و نگرانند که بونگو در معرض نیش افعی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان قرار گرفته باشد.

در همین حال ریاست‌جمهوری گابن سکوت خود را شکست و اعلام کرد که دستورکار رئیس‌جمهور به همان روال قبل است و وی ۱۱ نوامبر در پاریس خواهد بود.

تلویزیون رسمی گابن بیانیه‌ای را از سخنگوی ریاست‌جمهوری منتشر کرده که بدون نشان دادن تصویر بونگو اعلام کرد پزشکانی که وی را معاینه کرده‌اند گفته‌اند وی بهتر است به خاطر خستگی شدید در بیمارستان بماند.

رسانه‌ها و پایگاه‌های اجتماعی اخبار ضد و نقیض و تحلیل و تفسیرهایی از ناپدید شدن بونگو منتشر کرده‌اند. یک شبکه تلویزیونی در کامرون خبر مرگ بونگو را در عربستان منتشر کرده اما با فشارهای مقامات گابن سفیر کامرون در لیبرویل، این خبر را تکذیب کرد.