هرگاه پای یک بحث حساس به مجلس باز می شود بازار ارسال پیامک ها هم داغ می شود. از توصیه های مودبانه گرفته تا تهدید و توهین؛ همه رنگی در آن پیدا می شود اما این غائله در جریان بررسی CFT  آنقدر پررنگ شد که حتی صدای اعتراض علی لاریجانی هم بلند شد. او روز گذشته در پاسخ به نماینده مشهد گفت: اینکه شما می‌گویید در جلسه غیرعلنی افراد را ترساندم واقعیت ندارد، در جلسه غیرعلنی حرفی نزدم که نمایندگان را بترسانم و تنها نقطه‌ای که از طرف مقام معظم رهبری مطرح شد را به ایشان یادآوری کردم بنابراین تهدیدی در کار نبوده است، تهدید پیام‌هایی است که از بیرون از طریق پیامک به نمایندگان فرستاده می‌شود. مجلس فعلی بالغ تر از آن است که با 4 پیام نظرش تغییر کند.

اینکه علی لاریجانی در پاسخ به نماینده مشهد صحبت از پیامک های تهدیدآمیز می کند شاید چندان بی ارتباط به منشا و منبع این پیامک ها نباشد. به هر حال انبوهی از پیامک‌های ارسال شده به نمایندگان با پیش شماره 0915 بوده است یعنی باید رد آن را در خراسان پی گرفت.

مبدا؛حسینیه خیابان چمران

حرف و حدیث‌ها بر سر پیامک‌ها همچنان ادامه دارد اینکه کار کدام جریان است و چه هدف و انگیزه پشت آن وجود دارد که هنوز بعد از تصویب CFT ارسالش ادامه دارد و این‌بار دیگر توصیه ای در کار نیست و تنها تهدید و توهین است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در این رابطه به ایسنا گفت:در خصوص منبع پیامک‌های ارسالی FATF به نمایندگان مجلس اظهار کرد: متولی اصلی پیامک‌های ارسالی به نمایندگان شناسایی نمی‌خواهد و خود افراد دخیل در این امر اعلام کرده اند که ارسال این پیامک ها کار چه کسی است.

محمدرحیم نوروزیان،افزود: این فرد تاکنون دستگیر نشده و از سوی یک حسینیه است که آشکارا اعلام کردند که کار آن‌ها بوده و مساله پنهانی نبوده است.

نوروزیان بیان کرد: این فرد آقای خلیل موحد (عضو سابق شورای شهر مشهد) بوده که در حسینیه ای در خیابان چمران مشهد مشغول فعالیت است. 

نوروزیان گفت: بعضی از افرادی که این پیامک‌ها را ارسال کردند، اصلا نمی‌دانند FATF چه هست؛ این نوع حرکت‌ها مطرود است و ما باید برای رای مردم و نظر آن ‍‌ها احترام قائل شویم.

موحدی: پیامک داده ام باز هم این کار را می‌‌کنم

حالا که مشخص شده این پیامک ها از کجا نشات گرفته است تصمیم گرفتیم تا با خلیل موحدی صحبت کنیم و مستقیما از او درباره ارسال این پیامک ها سوال کنیم. گفت‌و گویی که این چنین رقم خورد؛

موافقان و مخالفان لایحه الحاق به کنوانسیون منع تامین مالی تروریسم موافقان و مخالفان زیادی داشت که برای اثبات نظر خود راه های مختلفی را انتخاب می کردند چرا شما پیامک را انتخاب کردید؟

یکی از راه‌های ما ارسال پیامک بود. ما هم جلسات روشنگری داشتیم و هم مباحثه می کردیم و ارسال پیامک تنها یکی از ان راه‌ها بود.

آیا تصمیم گیری درباره ارسال پیامک تصمیم جمعی بود یا شخص شما؟

نخیر این یک دستور جمعی بود. درواقع ما تصمیمات مختلفی گرفتیم که یکی از انها پیامک بود که همه هم انجام دادند.

این دستور از کجا صادر شد؟

ما یک حسینیه داریم که آنجا این تصمیم گرفته شد اما چون تشکل ها با ما مرتبط هستند این تصمیم را همه اجرا کردند.

ایا با نمایندگان مشهد هم هماهنگ شده بود یعنی با مشورت انها این پیامک ها ارسال شد؟

نه هماهنگ شده نبود. اما  ما جلسات متعددی داشتیم که رسانه ای هم شد و  نمایندگان مشهد هم در آن شرکت کردند. درباره اثرگذاری این پیامک ها هم همین بس که از آقای رحیمی تا آقای لاریجانی و مطهری مصاحبه کرده اند و واکنش نشان دادند. این نشان می دهد این پیامک ها چقدر تاثیر گذار بوده است.چرا شما لحن تند را برای پیامک ها انتخاب کردید؟

ما فقط روشنگری کردیم و این کار را در کمال ادب انجام دادیم. به نظر می رسد عده ای طراحی کردند تا با ارسال پیامک های توهین آمیز ان را به حرکت ما نسبت بدهند. اما این حرکت مبرا است چون مشخص است 200 الی 300 نفر آدم فرهنگی که در سطح شهر هیئتی دارند هیچ کدام حاضر نیستند خودشان را برای چنین چیزی تخریب کنند لذا ما همه جا حاضریم از رفتار خود دفاع کنیم.

اگر فکر می کنید این حرکت قابل دفاع است چرا انقدر بازخورد منفی داشت؟

خب بلاخره برای انها سخت است. وقتی یک حقیقتی روشن شود و پیامدهای ان رو شود نمی توانند تحمل کنند. البته فقط یک علی مطهری جواب داد که پاسخش هم منتشر شد دیدید که چقدر صحبت ایشان در نسبت دادن ها به حضرت آقا بازخورد منفی داشت بقیه یا جواب ندادند یا خودشان توهین کردند.

آیا قبلا چنین پیامک هایی در مورد لوایح دیگر هم ارسال کردید؟

بله در حوزه های شهری هم ما ارسال این پیامک ها را داشتیم؛ به هر حال یکی از راه های ارتباطی ارسال پیامک است دیگر. هرجا صحبت از امر به معروف و نهی از منکر باشد این موضوع اولویت کار ما قرار می گیرد.

یعنی در مورد برجام یا معرفی و استیضاح وزرا هم پیامک ارسال کردید؟

نه ما آن موقع کار پیامکی نکردیم اما اقدامات دیگری انجام دادیم

مثل چه اقداماتی؟

اقداماتی مثل تجمع را داشتیم. برنامه اجازه نمی دهیم میدان شهدا را داشتیم. تجمع 50 هزار نفری در اعتراض به کشته شدن دانشمندان هسته ای توسط آمریکا نیز کار ما بود.

آیا تا امروز برای پیامکهای تهدیدآمیز برخوردی با شما صورت گرفته است؟

پیامک که نه اما در رسانه ها مرا تهدید کردند.مثلا همین صحبت اخیر معاون استاندار که می گوید هنوز ایشان بازداشت نشده برای سومین بار است که مطرح می شود.

یعنی فکر می کنید بازداشتتان می کنند؟

هرکاری می کنند تا این موضوع اتفاق بیفتد اما ما ابایی نداریم و حتی حاضریم برای اسلام سیلی بخوریم.

آیا تاکنون از سوی مراجع قضایی احضاریه یا تذکری داشتید؟

نه هیچ تذکری نداشتم تنها زمان تجمع «اجازه نمی دهیم» فرمانداری سه مرتبه مرا خواستند اما بعد از ان هیچ موضوع دیگری نبوده است.

با توجه به حواشی که این پیامک ها به دنبال داشت آیا در آینده هم این کار را انجام خواهید داد؟

حتما. این امر به معروف و نهی از منکر است و ما هیچ وقت از این واجب الهی دست بر نمی داریم اما توهین و تهدید کار ما نیست بلکه این کار شیوه انسان های عاجز است و ما عاجز نیستیم.

برخی نمایندگان اعلام کرده اند که هنوز بعد از تصویب این پیامک ها ادامه دارد ایا این هم کار شماست؟

احتمال دارد که از طرف بچه ها باشد.

کار بچه ها است یا خودتان مستقیما با آنها صحبت کردید؟

من که به آنها نمی گوییم پیامک ارسال کنید ما اعلام می کنیم یکی از راه های امر به معروف ارسال پیامک است. چندین بار هم تاکید کردیم،گفتیم، صوت و تصویر گذاشتیم هرکه توهین یا تهدید کند با مرام ما سازگار نیست بلکه در مرام ما روشنگری است.