به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و همچنین باراک اوباما و جرج بوش روسای جمهور سابق این کشور به مراسم خاکسپاری جان مک‌کین، سناتور جمهوری خواه آمریکا دعوت نشدند.

خانواده جان مک ک. کین که در هشتاد و یک سالگی بر اثر ابتلا به سرطان مغز جان باخت، از دونالد ترامپ خواستند به مراسم تدفین نیاید و به سخنرانی یادبود اکتفا کند. خواسته مشابهی نیز خطاب به باراک اوباما و جرج بوش مطرح شد.

مک کین از یک سال پیش مراسم تشییع خود را برنامه ریزی کرده و از نزدیکان خود خواسته بود رئیس جمهور کنونی آمریکا را به این مراسم دعوت نکنند.

قرار است مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا به عنوان نماینده دولت ترامپ در مراسم شرکت کند. جان مک کین همواره از ترامپ انتقاد می‌کرد. وی آشکارا از ترامپ انتقاد و وی را بی فکر و بدون اطلاعات خطاب می‌کرد. همچنین جان مک کین به طرح ارائه شده از سوی ترامپ برای لغو قانون جنجالی اوباما که به هزاران آمریکایی وعده پوشش بیمه را داده بود رای نداد. جان مک کین همچنین به دلیل مواضع قاطع در برابر روسیه شناخته شده است.

او کهنه سرباز جنگ ویتنام بود که در آن جنگ زخمی و به مدت پنج سال زندانی شد. وی پس از بازگشت از جنگ ویتنام به عنوان نماینده پارلمان و پس از آن در سال هزار و نهصد و هشتاد و شش به عنوان سناتور برگزیده شد و تا لحظه مرگ نیز این سمت را حفظ کرد. وی در سال دو هزار در انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان در برابر جرج بوش شکست خورد. مک کین در سال دو هزار و هشت به عنوان نماینده حزب خود انتخاب شد، اما در برابر باراک اوباما شکست خورد.