سرهنگ نادر رحمانی با اشاره به ترافیک نیمه‌سنگین و پرحجم مسیر جنوب به شمال محور فیروزکوه، محدوده تونل شیرگاه گفت: ترافیک در محور قزوین - رشت محدوده‌های رودبار و منجیل نیمه‌سنگین و در طول محور پر حجم است. همچنین در باند شمالی آزادراه تهران - کرج محدوده گرمدره تا پل فردیس نیزترافیک نیمه سنگین دیده می‌شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با اشاره به ترافیک نیمه سنگین باند شمالی آزادراه کرج - قزوین از پل فردیس تا پل حصارک اظهارکرد: در محدوده تهران - قم نیز ترافیک سنگین دیده می‌شود و سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردار هستند.

رحمانی با اشاره به آخرین گزارش‌های دریافتی از وضعیت جوی راه‌های کشور نیز توضیح داد: در محور نور و کناره استان مازندران بارش پراکنده باران و در محور فیروزکوه محدوده گدوک مه گرفتگی همراه با کاهش دید گزارش شده است.

وی با اشاره به محدودیت‌های ترافیکی همزمان با تعطیلات پایانی هفته نیز گفت: از روز جمعه (۲ شهریور) برای مدیریت بار ترافیکی در محور کرج به سمت چالوس و در محدوده میدان امیر کبیر از ساعت ۱۴ محدودیت ترافیکی وجود دارد همچنین از ساعت ۱۰ نیز محور مرزن آباد به سمت تهران یک طرفه خواهد بود.