رحمت‌الله بیگدلی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، از طرح شکایت خود علیه الیاس حضرتی قائم‌مقام این حزب خبر داد.

وی در این باره اظهار داشت: من امروز دستور مقام قضایی مبنی بر توقف کلیه فعالیت‌های آقای الیاس‌ حضرتی در حزب اعتماد ملی را تقدیم معاون سیاسی وزیر کشور کردم.

بیگدلی تصریح کرد: چون این شکایت فوریت دارد، فردا از سوی معاونت سیاسی وزارت کشور به آقای حضرتی ابلاغ‌ خواهد شد؛ پس از این، آقای حضرتی باید کلیه فعالیت‌های خود در حزب را متوقف کند.

وی در باره دلیل شکایت خود علیه حضرتی گفت: دلیل این شکایت، تخلفات سر زده شده از سوی آقای حضرتی است که منجر به ایراد خسارت‌های جبران‌ناپذیر به حزب شده است.

بیگدلی درباره ارائه مستندات کنگره و انتخابات شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به کروبی گفت: ما سعی کرده‌ایم که از طریق برخی از اعضای خانواده آقای کروبی، بعضی‌ از تخلفات صورت گرفته در کنگره و انتخابات شورای مرکزی حزب را به‌طور شفاهی به اطلاع ایشان برسانیم اما اینکه پیام ما دقیقا به اطلاع ایشان‌ رسیده یا خیر، در جریان نیستم.

وی افزود: البته بنا داریم در نامه‌ای سربسته، تخلفات صورت گرفته در کنگره و شورای مرکزی را به سمع و نظر آقای کروبی برسانیم.

بیگدلی در پاسخ به‌ این‌که آیا کروبی پاسخی هم به‌ شما داده است یا خیر، گفت‌: آقای کروبی به شکل شفاهی، پیام‌هایی متضمن اظهار لطف‌ برای ما فرستاده‌اند که من فعلا از ذکر جزییات آن‌ها معذورم.