با تشکیل کمپین #فرزندت_کجاست؟ و پیوستن بسیاری از دولتمردان و مردم به این پویش، بسیاری توجه خود را به این دسته از آقازاده‌ها معطوف کرده‌اند. در این گزارش به برخی از مهم ترین این اشخاص که در صفحات اجتماعی فعالیت بسیاری دارند، اشاره می‌کنیم:

جنجال عروس و پسر سفیر ایران در دانمارک
ازدواج امیرحسین مرادیان (پسر سفیر ایران در دانمارک) با آناشید حسینی(فرزند یک فعال اقتصادی و طراح مد) در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی حاشیه بسیاری به وجود آورد. خبرهایی که از ازدواج این زوج در فضای مجازی و وبسایت ها منتشر شد همگی از لوکس بودن و هزینه ی بالای این مراسم خبر می‌دهند. بسیاری نسبت به این مراسم اشرافی و پر زرق و برق معترض بودند و عناوینی مانند "عروسی لاکچری پسر سفیر ایران" را در مورد آنها به کار بردند.
آناشید حسینی(عروس سفیر ایران در دانمارک) طراح لباسی است که با انتشار تصاویری از خود و همسرش در شبکه های اجتماعی حواشی بسیاری را ایجاد کرد. او لاکچری بودن مراسم ازدواجش با مرادیان را به کلی انکار کرده و در مورد حواشی ازدواجش گفت: "پدر من یک فعال اقتصادی هستند و هیچگاه شغل دولتی نداشته اند و من با امیرحسین مرادیان یک سال است که ازدواج کرده ام. شایعاتی که درباره ی ازدواج و مراسم عروسی ما نوشته شد و در فضای مجازی پخش شد ما را بسیار آزرده خاطر کرد چراکه همش صحبت از عروسی لاکچری و هزینه های میلیاردی شده بود و به همسر من عنوان آقازاده داده بودند و این نهایت بی انصافی است. ما هم شرایط بد اقتصادی را می‌بینیم و درک می‌کنیم به صورتی که من در همایش هایم لباس ها را با سود ناچیزی به فروش رساندم چراکه از وضعیت مردم آگاهیم. من و همسرم هردو شاغل هستیم و هزینه ی مراسم ازدواجمان را باهمدیگر پرداخت کردیم و حتی از تمامی خدمات سالن عروسی استفاده نکردیم. مراسم عروسی ما معمولی نبود ولی معقول بود و به دلیل حضور مهمان های سیاسی این حواشی بیشتر شد."


اینفلوئنسری از نسل امام(ره)
یکی دیگر از آقازاده‌هایی که در اینستاگرام سر و صدای بسیاری بلند کرده است، سید احمد خمینی، فرزند نوه‌ی امام خمینی(ره) یعنی سید حسن خمینی است. او در اینستاگرام بیش از 648هزار فالوور دارد. عکسهای جنجالی او در اینستاگرام و سایر صفحات اجتماعی جنجال بسیاری در بین احزاب مختلف به پا کرده است.
برخی فعالان سیاسی نسبت به این اتفاق انتقادهای بسیاری داشته اند و سبک زندگی این جوان را بیش از اندازه اشرافی دانسته اند. به طور مثال، برخی سایت‌ها در مورد مراسم عمامه‌گذاری او و انتشار عکسهایش در شبکه های اجتماعی انتقادهایی را داشته اند. سید احمد یک بار در شبکه اجتماعی‌اش به این صورت به این انتقادها پاسخ داد: ‎"یک دسته مى گویند اصلا چرا براى عمامه گذارى مراسم گرفته اى؟ غافل از اینکه همه طلبه ها چنین می کنند. ولیمه مى دهند و مجلس مى گیرند. درباره بنده البته اصلا مراسم خاصى هم نبوده و در جشن میلاد امام زمان چنانکه سنت همه طلاب است که در روز مبارکى و در جلسه جشنى چنین مى کنند، چنین کردم. از شش سال پیش که گام در این راه نهادم و در شهر قم مشغول طلبگى شدم، طبیعى بود که روزى عمامه بگذارم و توسط یکى از بزرگان به این لباس مفتخر شوم. ... گروهى به کنایه نوشته اند که این مراسم ، مراسم تاج گذارى است. البته لباس سربازى امام زمان کم تر از تاج نیست، ولى خوب و بد آن فقط مربوط به من نیست. هر روحانى که لباس روحانیت را در بر دارد ، مى تواند به این صفت متصف شود. حالا اینکه چرا درباره من این تعبیر به کار برده مى شود، لابد براى شما روشن است."

سمیر زند، آقازاده‌ای که خواننده شد
سمیر زند متولد ۲۹ اسفند ۱۳۶۱ در تهران است. این خواننده پاپ در مقطع متوسطه در رشته معارف تحصیل کرد و دوره کارشناسی خود را در رشته حقوق و در دانشگاه پیام نور گذراند. او فرزند آیت الله ابوالقاسم خزعلی عضو سابق شورای نگهبان است. 
سمیر زند بیشتر به خاطر پخش یک کلیپ موسیقی همراه با حبیب محبیان(خواننده فقید لس‌آنجلسی) که در آن زمان تازه به ایران آمده بود، مشهور شد. حبیب محبیان بعدها نسبت به پخش این موسیقی و همراهی‌اش با سمیر انتقاد کرد و گفت: «درباره آهنگ "محکوم” باید بگویم شخصی {سمیر زند} به من زنگ زد و گفت اگر اجازه دهید من یک خط با شما بخوانم و من گفتم مخارجش بالاست. وی ابتدا همه شرایط را فراهم کرد و من رفتم و خواندم. اما وی شیطنت کرد و برخلاف ابتدای کار که گفت فقط یک خط می خواند دو سه خط خواند. البته من در عرض ۱۵ دقیقه خوانندگی را یادش دادم و در نهایت آهنگ ضبط شد و یک روز به من زنگ زد و گفت کلی از اساتید به من گفته اند دیگر خودت میتوانی بخوانی اما در نهایت زیر قولش زد و پول مرا تسویه نکرد."
سمیر زند اما بعدها نسبت با اظهارات حبیب واکنش نشان داد و گفت: «حبیب خیال می‌کرد من از آن آقازاده هایی هستم که می‌تواند از رانتم استفاده کند. صحبت های سمیر نسبت به حبیب، انتقاد بسیاری از طرفداران این خواننده قدیمی را در پی داشت.
سمیر زند ازدواج کرده و صاحب دو فرزند بنام های علی متولد 80 و طاها متولد 89 است او در حال حاضر مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره مؤسسه فرهنگی هنری اریکه سمر است.


یاسمن اشراقی و حواشی در اینستاگرام
یاسمن اشراقی و خواهرش ملیکا اشراقی فرزندان علی اشراقی(نوه امام(ره)) و بهاره علوی هستند. این دختر جوان با انتشار تصاویرش  سر و صدای زیادی را در فضای مجازی ایجاد کرد. یکی از جنجال هایی که اخیرا به وجود آمده بود کیف یاسمن اشراقی بود که تصویر آن را در صفحه‌ی اجتماعیش پخش کرد. یک کانال خبری بعد از این مدعی شد که این کیف که ۳۸۰۰ دلار یعنی ۲۵ میلیون قیمت دارد. یاسمن اشراقی نیز نسبت به این اخبار واکنش نشان داد  و آن را به نوعی تکذیب کرد.

انتشار عکس یاسمن اشراقی به همراه محمد رضا گلزار هم بسیار مورد توجه قرار گرفت.

حمیدرضا عارف و ماجرای ژن خوب
یکی دیگر از آقازاده‌هایی که شاید خودش خیلی در فضای مجازی فعال نباشد، اما حاشیه‌ی بسیاری را در شبکه های اجتماعی ایجاد کرده است، فرزند محمدرضا عارف(نماینده مجلس و معاون اول رئیس جمهور اسبق کشور) است. حمیدرضا عارف همان شخصی است که برای اولین بار واژه "ژن خوب" را به کار برد. 
پسر بزرگ محمدرضا عارف ابتدا در برنامهٔ اینترنتی «خیلی محرمانه» این واژه را به کار برد. او در این برنامه بعد از توضیح در مورد موفقیت‌های اقتصادی خود در حوزه علم، اقتصاد، ورزش و فرهنگ اشاره کرد :«بالاخره این خون می‌آید و می‌رسد، همینطوری کسی نمی‌تواند ادعا کند اصل و نسب دارد. افتخار می‌کنم این توانایی‌ها از دوتا ژن خوب آمده». یکسال بعد از انتشار این برنامه اینترنتی، در سال ۱۳۹۶، بخشی از مصاحبه او در فضای مجازی و محافل خبری و رسانه‌ای ایران به شدت فراگیر و محل بحث‌های دامنه‌دار در سوء استفاده اهالی قدرت در ایران شد. بسیاری در فضای مجازی با هشتگ هایی مانند #ژن_خوب علیه اظهارات عارف واکنش نشان دادند. 
محمدرضا عارف(پدر حمیدرضا عارف) پس از مدتی سکوت، عاقبت در جمع خبرنگاران حاضر شد و به ارائه توضیحاتی درباره مصاحبه پسرش و به دنبال آن مطرح شدن بحث ژن خوب در رسانه‌ها و فضای مجازی پرداخت. وی در پاسخ به این پرسش که نظر شما در خصوص بحث ژن خوب چیست گفت: "در این باره به اندازه کافی بحث شده است. مصاحبه ای انجام شده که در فضایی توام با بداخلاقی از آن سوء استفاده شده است. ایشان به هر حال همواره شاگرد ممتاز بوده اند در هر مسابقه ای در دوران دبستان شرکت کرد اول شده؛ این موضوع را در مصاحبه‌اش مورد اشاره قرار داده و گفته که این مسئله را از پدر و مادرم به ارث برده‌ام که آنها نیز در تمامی مقاطع شاگر اول بوده‌اند".

فرزند مداح مشهور: حق دارم جوانی کنم
محمدحسین پسر دوم حاج سعید حدادیان(مداح معروف) یکی دیگر از کسانی است که در فضای مجازی بسیار مشهور و پر سر و صدا شده است. با این حال، حدادیان خود را شخصی متفاوت از سایر آقازاده‌ها می‌داند. او معتقد است که نحوه لباس پوشیدن و رفتار او مربوط به خودش است و نه کس دیگری.

محمد حسین حدادیان در گفتگویی گفت که هر طور دوست داشته باشد لباس می‌پوشد و هر جایی هم دوست داشته باشد می‌رود. 
او در مورد جوانی کردن و فعالیتش در شبکه های اجتماعی گفت: "من از وجود بابام است که مداح شدم وگرنه معلوم نیست کجا بودم. سختش این است که پسر حاج سعید حدادیان که جوان است، حق ندارد جوان باشد. یعنی کارهایی که جوان ها می توانند انجام دهند، من نباید انجام دهم اما من همه کارهایی را که جوانان می کنند، انجام می دهم. مثلا؟ تفریحات سالم مثل فوتبال، استخر. روزی من با حاج آقا استخر رفته بودم، شنا می کردیم و حرف می زدیم. یکی روی شانه حاج آقا زد و گفت «حاج آقا شما و استخر! ». حاج آقا گفت «بله مگر ما آدم نیستیم. ما نباید استخر برویم؟"

محمد علی آهنگران، شیخی متفاوت از پدر
پسر حاج صادق آهنگران یک نمونه خاص است. محمد علی آهنگران علاوه بر فعال بودن در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی به لحاظ سیاسی هم مشی متفاوتی از پدر خود دارد. محمدعلی آهنگران از جمله طرفداران جریان اصلاحات است که همواره حمایت خود را از این جریان اعلام کرده است.
پسر ارشد «حاج صادق» که عاشق طبلگی است از ۱۴سالگی راهی مدرسه عالی شهید مطهری شده تا درس حوزه بخواند و در کنار آن هم البته رشته حقوق را در دانشکاه علامه پی گرفته و حالا نامش در لیست فارغ‌التحصیلان رشته حقوق بین‌الملل دانشگاه لوزان سوئیس ثبت شده است.


محمد علی آهنگران در شبکه های اجتماعی بسیار فعال است. او یکی از شیوخی است که در ایسنتاگرام محبوب است و در حدود ۱۵۶هزار دنبال کننده دارد. بیشتر پستهای او مربوط به وقایع اجتماعی و سیاسی می‌شود و او سعی می‌کند که از منظر خودش این مسائل را روایت کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.