بازار خودرو همچنان بلاتکلیف است و در فضای مبهم، قیمت‌ها بالا و پایین می‌شود. اما آن‌طور که از سوی فعالان بازار شنیده می‌شود، احتمالا با اجرایی شدن بسته جدید ارزی دولت، نزول قیمت‌ها در بازار خودروهای داخلی و وارداتی اتفاق خواهد افتاد.

سعید موتمنی، رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران عنوان می‌کند که در روزهای اخیر قیمت‌ها در بازار خودرو نزولی شده است؛ به طوری که قیمت خودروهای داخلی به طور میانگین ۱۸ درصد و خودروهای وارداتی ۶ درصد کاهش قیمت داشته‌اند.

وی البته متذکر می‌شود در صورتی که عرضه خودرو از سوی خودروسازان مناسب باشد، همچنان شاهد کاهش قیمت این محصولات در بازار خواهیم بود و در خصوص خودروهای وارداتی نیز خودرو به اندازه کافی در بازار وجود دارد، اما خریداری در این بازار نیست.

با این وجود، رصد بازار خودرو در سطح قیمتی کمتر از ۴۰ میلیون تومان حاکی از آن است که خریداران قدرت محدود برای انتخاب مدل دارند. در حال حاضر در بازار خودرو وانت آریسان دوگانه‌سوز ۳۳ میلیون تومان به فروش می‌رود.

همچنین سایپا ۱۱۱SE (سفید) با قیمت ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، سایپا ۱۱۱SE (تنوع رنگ) ۲۹ میلیون تومان، سایپا ۱۳۱SE (سفید) ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، سایپا ۱۳۱SE (تنوع رنگ) ۲۸ میلیون تومان، سایپا ۱۳۲SE (سفید) ۲۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، سایپا ۱۳۲SE (تنوع رنگ) ۲۸ میلیون تومان به فروش می‌رود.

از سوی دیگر، تیبا SX (تنوع رنگ) ۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، تیبا SX دوگانه‌سوز (سفید) ۳۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و تیبا SX  دوگانه‌سوز (تنوع رنگ) ۳۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد. ساینا EX  نیز با قیمت ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.