«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادعای بی‌اساس سعودی‌ها در خصوص حمله به یک نفت‌کش در تنگه باب المندب را تکرار کرد و ایران را تهدید کرد.

آنطور که نشریه صهیونیستی «کن نیوز» خبر داده، نتانیاهو با تکیه بر ادعای بی‌اساس سعودی‌ها در خصوص حمله انقلابیون یمن به یک فروند کشتی نفت‌کش سعودی در تنگه باب المندب، ایران را به روبرو شدن با اقدام نظامی بین‌المللی تهدید کرده است.

چهارشنبه هفته گذشته بود که انقلابیون یمن از حمله موفق به دو کشتی جنگی و یک قایق نظامی متجاوز عربستان در آب‌های ساحلی کشورشان خبر دادند؛ سعودی‌ها اما ادعا کردند که هدف این حمله، یک نفت‌کش بوده و حق ترانزیت و عبور بی‌ضرر عربستان در گذشتن از آب‌های سرزمینی محاط با آب‌های بین‌المللی، نقض شده است.

عربستان برای رساندن صدای خود به گوش جهانیان، از اهرم «قیمت نفت» استفاده کرد و با متوقف کردن ترانزیت نفت از باب المندب بر اساس همین ادعای ثابت‌نشده، قیمت نفت را بالا برد.

حالا نتانیاهو هم به کمک سعودی‌ها آمده تا صدایشان رساتر شنیده شود و با سخن گفتن از جنگ با ایران به دلیل همین ادعای بی‌اساس، گفته: «اگر ایران تلاش کند که تنگه باب المندب را ببندد، خود را در برابر ائتلافی بین‌المللی خواهد یافت که اسرائیل هم جزئی از آن خواهد بود.»