سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در این باره اظهار داشت: با اعزام یک تیم مجرب از ماموران آگاهی سیستان و بلوچستان به استان خراسان شمالی و با همکاری پلیس اطلاعات شهرستان بجنورد چهارمین عامل اصلی پرونده تجاوز به عنف ایرانشهر دستگیر شد.

روز جمعه ۲۶ خرداد یکی از علمای اهل تسنن ایرانشهر در خطبه‌های نماز عید از تجاوز به ۴۱ دختر در این شهرستان خبر داد که در پی آن اخبار ضد و نقیض در این ارتباط در فضای مجازی منتشر شد که البته هیچکدام هم مورد تایید قرار نگرفت.

در پی انتشار این خبر شماری از مردم ایرانشهر خواهان دستگیری عاملان این حادثه و صدور حکم اشد مجازات برای آنان شدند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان پیشتر خبر تجاوز به ۴۱ دختر و زن در شهرستان ایرانشهر را تکذیب کرد و گفت: تنها سه نفر شاکی خصوصی برای این موضوع به دادسرا مراجعه کرده اند.

حجت الاسلام علی موحدی راد گفت: نخستین متهم این پرونده بلافاصله بعد از اعلام شکایت یک شاکی (دو روز قبل از عید فطر) دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده بود.

وی افزود: دومین متهم پرونده آدم ربایی و تجاوز به عنف ایرانشهر در روز پنجشنبه ۳۱ خرداد با همکاری ریش سفیدان، معتمدان شهرستان دلگان و خانواده وی تحویل مراجع قضایی شد.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان نیز پیش از این گفته بود: ۲ نفر در حاشیه این پرونده در زاهدان و ایرانشهر دستگیر شدند که یک نفر آنان به اتهام تحویل سلاح به متهمان در زاهدان و یک نفر دیگر به جرم تحریک جوانان در جریان اجتماع شماری از مردم ایرانشهر در این شهرستان دستگیر شدند.

ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.