پیرامون این شایعه برخی مدعی اند که اداره مالیات در جهت وصول معوقات خود کاری خلاف قانون انجام نداده بلکه این اقدام یک رویه معمول در جهت فشار بر کسانی است که به دنبال فرار از پرداخت مالیات می باشند اما آنچه در زیر پوست شایعه ارسال نامه به منزل کاپیتان فقید پرسپولیس حیرت آور به شمار می رود تظاهر احتمالی اداره مالیات به بی خبری از فوت بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران و بی تفاوتی باشگاه نسبت به پرداخت معوقات این بازیکن است.

شایعه ممنوع الخروجی کاپیتان فقید پرسپولیس زمانی قوت گرفت که بستگان هادی نوروزی در سه سال گذشته همواره از پرداخت نشدن بسیاری از مطالبات بازیکن متوفی این تیم گلایه داشتند. مصداق این فراموشی را می توان در گلایه های «معصومه ابراهیم پور» همسر هادی نوروزی دید که از عدم پرداخت مطالبات همسرش و همچنین قول هایی که به او داده اند و هیچوقت عملی نشده گلایه کرد. 

او در فیلمی که در دی ماه ۹۶ منتشر کرد، عنوان می کند: باشگاه پرسپولیس و مدیر عامل وقت این باشگاه در این دو سال هر بار به بهانه ای از دادن مطالبات مرحوم نوروزی امتناع ورزیده و همین عدم پرداخت مطالبات باعث شده آن ها از محل زندگی خود در تهران خارج شوند و برای ادامه زندگی به شمال کشور و روستای «کپورچال» زادگاه هادی نوروزی بروند.

این کوتاهی و عدم توجه به خانواده نوروزی در حالی است که هواداران تیم پرسپولیس و دیگر تیم های لیگ برتری در دقیقه ۲۴ بازی ها یاد و نام نوروزی را گرامی می دارند.

انتشار فیلم گلایه های همسر هادی نورزی از بدقولی های باشگاه پرسپولیس شاید در آن زمان با وعده و وعید های مسوولان این باشگاه به فراموشی سپرده شد اما شایعه ارسال نامه اداره مالیات و ممنوع الخروج کردن کاپیتان فقید پرسپولیس به خاطر معوقات مالیاتی، نشان از آن دارد که گلایه خانم ابراهیم پور از کم توجهی این باشگاه بی دلیل نبوده بلکه نشان از فراموشی بازیکنان و پیشکسوتان فوتبال در هیاهوی قراردادهای میلیاردی دارد.

البته این مشکل تنها مربوط به باشگاه پرسپولیس نیست بلکه گلایه های «فریده شجاعی» همسر مرحوم «منصور پورحیدری» بازیکن، پیشکسوت و سرمربی استقلال هم نشان از آن دارد که همتای تهرانی سرخپوشان، از قافله بی توجهی به بازیکنان و پیشکسوتان خود، عقب نیستند. 

شجاعی پس از پیگیری مطالبات پورحیدری از باشگاه استقلال گفت: اینکه مسوول استقلال اعلام کرد پورحیدری ۲۰ میلیون طلب دارد، برای من گران تمام شد و خیلی ناراحت شدم. بی حرمتی بدتر از این به منصور ندیده بودم. مسئولان باشگاه استقلال با حرفهایشان حرمت اسطوره و پیشکسوتانش را حفظ نمی کنند.

هر چند که همسر هادی نوروزی پس از انتشار شایعه ممنوع الخروجی هادی نوروزی از سوی اداره مالیات، با بیان اینکه «برایم سوال پیش آمده وقتی کسی زنده نیست چطور می تواند ممنوع الخروج شود. وقتی هادی زنده بود، چنین اخباری به ما که می رسید استرس می گرفتیم اما حالا ذوق زده هستم چرا که برای لحظاتی حس کردم هادی زنده است»، سعی در تکذیب این خبر داشت اما بر کسی پوشیده نیست گلایه های گاه و بی گاه وی و برخی دیگر از خانواده پیشکسوتان از مسوولان باشگاه پرسپولیس و استقلال زمینه را برای رواج چنین شایعه ای بیش از پیش کرده است. 

شاید با انتشار چنین شایعاتی باشد که مسوولان وقت باشگاه به خود آمده و نسبت به مطالبات بازیکن متوفی خود اقدام کنند اقدامی که می تواند دغدغه های خانواده نوروزی و امثال وی را کم کرده و آنان را به تصمیم مسوولان امیدوار کند.

در پایان باید گفت اقدام سرخآبی ها در کم توجهی به مطالبات بازیکنان و پیشکسوتان متوفی و گلایه بازماندگان آنان مبنی بر بدقولی ها موجی از بی اعتمادی در بین هواداران این تیم ها نسبت به رفتار مسوولان ورزشی ایجاد خواهد کرد؛ بی اعتمادی که هواداران را به عنوان سرمایه اصلی باشگاه در برابر مسوولان ورزشی این باشگاه ها قرار خواهد داد. این امر همچنین موجب می شود بازیکنان حرفه ای نسبت به آینده شغلی خود و مطالبات مالی آنان نگرانی های فراوانی داشته باشند.